На сьогодні невідомо, з якою метою приїхав до України Штайнмаєр, однак загалом його візит є позитивною віхою у дипломатичних відносинах між країнами. Про це 24 каналу розповів політолог Валентин Гладких.

Зверніть увагу "Величезний пакет на підході": яку техніку Німеччина передасть Україні ще до кінця року

Що означає візит

Експерт зазначив, що конституційні повноваження президента ФРН обмежені, тому Штайнмаєр є другорядною фігурою у політичній системі ФРН. Водночас він вважає, що президент Німеччини все одно є важливою політичною фігурою світового рівня.

Зрозуміло, що від його позиції та поглядів багато що залежить. Тому треба вітати такий візит, бо він є на найвищому державному рівні. І він також дуже значущий, тому що в той час, коли до України приїздить президент ФРН, Путін зустрічається з якимись африканськими лідерами,
– пояснив оглядач.

На його думку, показовим на сьогодні є контрастне становище України та Росії на дипломатичному фронті.

"Навіть якщо Штайнмаєр приїхав сюди просто "відмітитись" – це теж про багато що говорить. Це означає, що бути в Україні, спілкуватися з Зеленським – сьогодні репутаційно грає "в плюс" і можна вважати досягненням. Тому цей візит можна оцінювати позитивно", – додав аналітик.

За його словами, це не викликає надзвичайних надій та ілюзій, що це щось докорінно змінить, але візит безумовно є важливим й недооцінювати його не варто.

Читайте також Німеччина передасть Україні зимову форму та обладнання на 11 мільйонів євро, – ЗМІ

Чи може Штайнмаєр бути посередником

Гладких зауважив, що ймовірність посередницьких функцій Штайнмаєра між Україною та Росією не можна відкидати.

Поки немає нічого критичного в тому, що якщо він щось можливо і привіз нам. У тому полягає дипломатія – обмінюватися позиціями. Це так звана "човникова дипломатія", коли сторони безпосередньо не спілкуються, то виникають якісь посередники, які допомагають їм обмінюватися позиціями,
– вказав політолог.

Він переконаний, що у такій ситуації навіть така роль президента ФРН нічого не змінює.

"Позиція України чітко артикульована президентом України: переговори з Путіним неможливі. Щобільше, коли ПАРЄ визнала російський політичний режим терористичним, у Європі схиляються приблизно до такого ж рішення. Штайнмаєр може привезти свої особисті сценарії – я такого не виключаю", – підкреслив експерт.

Радимо Пускові установки чи батареї IRIS-T: що саме передає Німеччина та що ними прикриватимуть

На його думку, Штайнмаєр не може бути "людиною на побігеньках у Путіна", тим паче у сьогоднішній ситуації, "коли все, що пов'язане з Росією та Путіним – є вельми токсичним".

"Респектабельні політики намагаються триматися якомога далі від токсичності Росії, бо прекрасно усвідомлюють, які будуть наслідки для їхньої репутації. А Штайнмаєр – це людина досвічена. Я не думаю, що він гратиметься у кулуарні ігри", – резюмував аналітик.

Вас також може зацікавити – Штайнмаєр отримав цікавий подарунок від УЗ: дивіться відео

Візит Штайнмаєра до України: що відомо

  • У квітні 2022 року посол України в Німеччині Андрій Мельник звинуватив Штайнмаєра у тому, що він поділяє ідею Путіна про нібито "відсутність українського народу". 12 квітня Штайнмаєр хотів приїхати до Києва, але офіційний Київ йому у цьому відмовив.
  • Вранці 25 жовтня президент Німеччини нарешті приїхав у столицю України. Це його перший візит у нашу державу від початку повномасштабного вторгнення – декілька разів відвідини переносили.
  • Зокрема, президент Німеччини скасував свій візит до Києва після початку російських масованих атак Києва та інших українських міст крилатими ракетами та іранськими безпілотниками-камікадзе.