F-16 можуть серйозно змінити хід бойових дій: Черник припустив їхні цілі

9 січня 2024, 19:52
Читать новость на русском

Україна очікує на винищувачі F-16. Ці західні літаки можуть змінити хід бойових дій на користь ЗСУ у частині логістики. Україні важливо знищувати ешелони техніки та зброї, які їдуть до російських окупантів.

Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт Петро Черник. Він підкреслив, що усе залежить від того, скільки винищувачів F-16 отримає Україна.

Читайте також Україна вже готує аеродроми для винищувачів F-16, – Міноборони

"Це філософія успіху"

Петро Черник зазначив, що F-16 можуть нести, зокрема, ракету AGM-158. Є модифікації із дальністю до 900 кілометрів. Кілька сотень таких ракет можуть дуже серйозно змінити хід бойових дій у частині логістики.

На думку військового експерта, F-16 можуть суттєво змінити ситуацію на фронті на користь ЗСУ саме у частині логістики. Адже знищувати ешелони з усім необхідним, які їдуть до росіян, вкрай важливо.

Якщо не буде їхати на лінію Суровікіна автомобіль, який везе снаряди, патрони, медикаменти, теплий одяг, їжу і так далі, то через кілька тижнів у солдата в окопі все закінчується. Полювати за великим ешелоном на 30 – 50 вагонів та постійно їх знищувати – це філософія успіху,
– переконаний він.

Україна отримає F-16: останні новини

  • Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат зауважив, що три групи українських пілотів проходять навчання у США, Британії та Данії. Група пілотів, яка навчається у Британії, – це випускники 2023 року. Там триватиме підготовка до 2 років. Інша група навчається у США, навчання триватиме до кінця 2024 року. У Данії – передова група, яку відправили раніше. Пілоти здійснюють польоти на F-16 з інструкторами. Вони закінчать навчання раніше.
  • Видання Berlingske нібито з посиланням на Міноборони Данії написало, що країна затримала передачу Україні F-16 до другого кварталу 2024 року, тобто на пів року. Там пояснили, що причина полягає в тому, що не виконали низку умов, які необхідні для того, щоб Україна могла використовувати передані бойові літаки.
  • У Повітряних силах закликали не панікувати і чекати офіційних заяв. Юрій Ігнат наголосив, що жодних офіційних заяв Міноборони Данії щодо цього не було.