Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зазначив, що жодних офіційних заяв Міноборони Данії з цього приводу не було.

Дивіться також Можуть бути у квітні-травні, – Маломуж пояснив, з чим пов'язані затримки літаків F-16

Перші F-16 чекаємо весною

Ігнат нагадав, що Україна здійснює підготовку до використання F-16 у надзвичайно швидких термінах. Жодна країна так не проходить.

Ви знаєте, що на F-16 у черзі стоять багато країн і не тільки на самі літаки, але й на інструкторів, які зможуть перенавчити зі старої радянської техніки чи іншої на цей літак. Україні дали зелене світло, країна робить це прискореними темпами (проходить навчання – 24 Канал),
– пояснив Ігнат.

Військовий зазначив, що українських фахівців готують на різних майданчиках – це і Британія, і США, і Данія зокрема.

Він зауважив, що США і Данія неохоче розкривають подробиці щодо навчання пілотів з України. Журналіст з Berlingske, який написав про "затримку" винищувачів, вже якось звертався до Ігната із проханням поспілкуватися з пілотами. Речник Повітряних сил порадив йому звернутися до оборонних відомств країн, які навчають українців.

Не потрібно робити з цього катастрофу чи зраду,
– закликав Ігнат, коментуючи статтю у Berlingske і зазначаючи, що жодних заяв від партнерів не було.

Нагадаємо, що Данія спочатку говорила, що відправить до України перші винищувачі до кінця 2023 року. Згодом, за словами Ігната, там назвали інший термін – весна 2024 року. Речник підкреслив, що передавати перед Новим роком винищувачі не було сенсу. Адже спершу мають завершити підготовку пілоти.

Ігнат пояснив, що три групи українських пілотів навчаються у США, Британії та Данії. Також у цих та кількох інших країнах проходить підготовку наземний персонал.

У Данії – передова група, яку відправили раніше. Пілоти там вже здійснюють польоти на F-16 з інструкторами. "Вони раніше почали, раніше і закінчать", – підкреслив Ігнат, додавши, що передачу перших літаків чекають цієї весни.

Данія "затримує" літаки: що відомо

  • Видання Berlingske із посиланням на Міноборони Данії зазначає, що країна затримує передачу винищувачів Україні на пів року, до другого кварталу 2024 року.
  • Затримка сталася начебто через невиконання низки умов, які б дозволили Україні використовувати F-16. На неї вплинув і графік навчань українських пілотів, розклад яких залежить від техніки та погоди.
  • Також ще триває міжнародна робота над забезпеченням в Україні необхідної матеріально-технічної бази та інфраструктури.
  • У статті йдеться, що перші літаки Україні мали б передати до Нового року.
  • У Данії проходять навчання шість українських пілотів.
  • Протягом 2024 року з Данії в Україну буде відправлено вісім літаків F-16, а у 2025 році – ще п'ять.