Франція передасть авіабомби Hammer: що це за зброя та як ЗСУ можуть її використати

2 березня 2024, 04:34
Читать новость на русском

Франція забезпечить ЗСУ авіабомбами AASM Hammer, які можуть бути адаптовані для літаків Су-24 та МіГ-29. Україна має отримати у 2024 році щонайменше 300 таких бомб.

Про це 24 Каналу розповів авіаційний експерт Валерій Романенко, зазначивши, що французи мають передавати щомісяця близько 50 авіабомб. Важливо, що ці бомби підходять не тільки для радянських літаків, а також для французьких та американських F-16.

До теми Франція замовить для України безпілотники у компанії Delair: коли наша держава їх може отримати 

Має додатковий двигун

Hammer є повним аналогом російських бомб, але не примітивних, а УПАБ-1500. Вони мають калібр від 250 до 1000 кілограмів. На відміну від російських бомб в них є додатковий невеликий твердопаливний ракетний двигун.

Завдяки цьому двигуну, авіабомби Hammer можна використовувати навіть з літаків штурмової авіації,
– наголосив авіаційний експерт.

Україна мала на озброєнні американські крилаті бомби JDAM-ER – аналог російських УПАБ. Однак використовувати їх ми не могли, тому що таку бомбу скидають з відстані 30 – 40 кілометрів, а російські зенітно-ракетні комплекси, зокрема С-400, здатні уражати літаки на відстані до 200 кілометрів.

Ми мали можливість скинути бомбу, але кожного разу літак міг бути уражений російськими зенітними ракетами. Не було сенсу ризикувати,
– пояснив він.

Щодо французьких авіабомб Hammer, які мають додатковий двигун, вони полетять на відстань 20 кілометрів, якщо їх скидати навіть з малих висот – 300 – 500 метрів.

"Тоді ми цими бомбами зможемо працювати по російських лініях оборони. А от по російських тилах – навряд чи, тому що буде ризиковано використовувати літаки, які будуть скидати ці бомби", – підкреслив Валерій Романенко.

AASM Hammer

 Це високоточні бомби, які мають спеціальний комплект, який суттєво збільшує їхню дальність і точність. Комплект складається з двох частин. Хвостова частина може бути оснащувана твердопаливним реактивним двигуном, а носова є у трьох версіях: лише супутникова, або з додавання тепловізійної чи напівактивної лазерної системи самонаведення. Бомба має дальність використання – понад 70 кілометрів.

Військова підтримка від Франції

  • Володимир Зеленський та Еммануель Макрон підписали 16 лютого угоду з безпеки, яка діятиме 10 років. В межах домовленостей Франція продовжить допомагати Україні та постачати військову техніку, а також сприяти кооперації оборонних підприємств, надаватиме розвіддані та надаватиме гуманітарну підтримку.
  • Також Макрон оголосив про створення коаліції з допомоги Україні. Її діяльність буде спрямована на постачанням ЗСУ ракет середньої та великої дальності та бомб.
  • Крім того, Франція передасть Україні 250 тисяч дронів. Безпілотники облаштовані майданними осколковими вибуховими пристроями та штучним інтелектом. Вони здатні самостійно шукати цілі, ідентифікувати їх і потім вчиняти підрив у повітрі.