Раніше, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає можливості введення військ Альянсу в Україну. Проте наразі неможливо сказати, що серед світових лідерів є єдиний консенсус щодо цього.

Дивіться також Кожне слово зважене, – Макрон про свою резонансну заяву щодо введення військ НАТО в Україну

Безпілотники для України

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню анонсував намір замовити для України 100 дронів у компанії Delair, що займається виробництвом безпілотників. Він повідомив про це в четвер, 29 лютого.

Крім цього в своєму пості він також зазначив, коли Україна може очікувати на постачання дронів. Так, за його словами, безпілотники прибудуть до нашої держави вже влітку 2024 року.

В рамках інноваційної програми Франція замовляє у компанії Delair 100 дистанційно керованих боєприпасів, які прибудуть до України цього літа (літо 2024 року – 24 Канал),
– зазначив міністр.

Очільник Міністерства оборони Франції зауважив, що загалом французька оборонна промисловість замовить 2000 дистанційно керованих боєприпасів – для задоволення потреб французьких Збройних сил та Збройних Сил України.

Військова допомога від Франції

  • Нагадаємо, у вересні 2023 року Франція вже закупляла безпілотники у компанії Delair для України. Йдеться про 150 дронів.
  • Нещодавно, 27 лютого, стало відомо, що Франція передасть до 250 тисяч дронів для ЗСУ до кінця року. Вони будуть обладнані майданними осколковими вибуховими пристроями та штучним інтелектом.
  • Відомо, що дрони автономні, самі знаходять цілі, ідентифікують їх, після чого виробляють повітряний підрив. При цьому українські військовослужбовці мають бути укомплектовані активними RFID-токенами.