Франція розробляє новітні дрони для України

Дрони автономні, самі знаходять цілі, ідентифікують їх, після чого виробляють повітряний підрив. При цьому українські військовослужбовці мають бути укомплектовані активними RFID-токенами.

Дивіться також Ізраїль передасть Україні системи раннього оповіщення про ракетні атаки, – постпред в ООН

Дрон матиме обмежувач за координатами, де він може бути активований. RFID-токен виконуватиме функції системи розпізнавання "свій – чужий".

Поки що бойове застосування таких дронів протипіхотне, проте передбачається масштабування їх для ураження броньованої техніки.

При цьому французи вже ведуть відпрацювання дій груп дронів у вигляді рою, що дозволить при виявленні групових цілей спрямовувати необхідну кількість пристроїв з платформи-носія, або окремо.

Військова допомога від Франції: актуально

  • Президент Франції Еммануель Макрон 25 лютого дав пресконференцію за підсумками Конференції на підтримку України. Зокрема, у ході розмови він допустив можливість введення військ НАТО в Україну.
  • Раніше, під час візиту Володимира Зеленського до Франції український та французький очільники підписали угоду про гарантії безпеки для нашої держави. Зеленський назвав цей документ дуже амбітним, а Макрон пообіцяв "робити більше" для захисту України від агресії.
  • Документ передбачає, що у 2024 році Франція надасть до 3 мільярдів євро додаткової допомоги нашій державі.
  • Франція також буде готувати інструкторів, артилеристів, бійців протиповітряної оборони, Повітряних сил.