Відповідну інформацію повідомив постійний представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан під час засідання Генеральної Асамблеї ООН 26 лютого. Він наголосив, що Ізраїль допомагає Україні з перших днів широкомасштабної війни.

Дивіться також "Приєднання Придністров'я до Росії": що там відбувається, чи готова Україна і кому вигідний вкид

Підтримка Ізраїлю

Гілад Ердан повідомив, що Ізраїль працює над тим, щоб передати Україні системи раннього попередження. За його словами, це потрібно для того, щоб врятувати мирних жителів від ударів з боку Росії.

Ми змушені стати експертами в цій сфері, і ми готові поділитися нашою експертизою з нашими українськими друзями, які потребують допомоги,
– зазначив дипломат.

Окрім цього Гілад наголосив, що в перший тиждень після початку повномасштабного вторгнення Ізраїль надіслав Україні понад 100 тонн обладнання для гуманітарних потреб. Він додав, що сотні українців отримали медичну допомогу у клініках і центрах реабілітації Ізраїлю.

Міжнародна допомога Україні

  • Еммануель Макрон анонсував коаліцію, яка займатиметься постачанням Україні ракет середньої та великої дальності та бомб. Раніше створили вже вісім коаліцій. Вони націлені на постачання різних видів озброєння. Нова – анонсована 26 лютого – стала дев'ятою.
  • Окрім цього, водночас Німеччина анонсувала новий пакет допомоги, у яких не ввійшли далекобійні ракети. До нього увійшли артилерійські снаряди та дрони – 10 розвідувальних безпілотників Vector із запчастинами, а також 22 системи датчиків і глушилок проти дронів, системи для розмінування та інше.
  • Олаф Шольц наразі блокує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. За його словами, це б могло втягнути Німеччину у війну, чого б вона не хотіла. Канцлер зазначив, що його дратує ця дискусія, і насправді Україні зараз потрібні боєприпаси.