Канцлер ФРН Олаф Шольц регулярно відмовляється від передачі Україні далекобійних ракет Taurus. На думку політика, такий крок може зробити Німеччину стороною конфлікту.

Читайте також Деякі країни НАТО та ЄС обговорюють можливість введення своїх військ в Україну, – Фіцо

Як Шольц аргументує свою позицію

Основним аргументом Олафа Шольца є те, що ЗСУ можуть використовувати німецькі ракети для ударів по території Росії. Таким чином Німеччина нібито може бути втягнутою у війну.

Ми ні в якому разі не повинні бути пов’язані з цілями, яких досягає ця система (йдеться про дальність ракет – 24 Канал). Тому це не наступний варіант на порядку денному. Ця ясність також необхідна. Мене дивує, що деякі люди зовсім не хвилюються, вони навіть не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі призвести до участі у війні,
– наголошує Шольц.

Політик підкреслює. ракети Taurus – це зброя дуже далекої дії, і "те, що роблять англійці та французи в плані контролю за цілями, неможливо зробити в Німеччині". Шольц зізнався, що його дратує відсутність балансу між тим, що дійсно потрібно зараз, і дискусією про Taurus.

"Чого не вистачає Україні, так це боєприпасів на всі можливі довжини та відстані, але не принципово цього з Німеччини", – наостанок додає він.

Що відомо про надання Taurus

  • 22 лютого 2024 року Бундестаг ухвалив рекомендацію про надання Україні зброї дальньої дії. Водночас рекомендація не означає, що ракети будуть надані Україні. Проте інших ракет для таких цілей, окрім Taurus, в Німеччині немає. На формулюванні щодо "зброю далекої дії" наполягла панівна партія в Бундестазі.
  • Раніше парламентська група ХДС/ХСС вносила на голосування законопроєкт щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus. Проте 17 січня у Бундестазі його не підтримали.
  • Основною перепоною на шляху постачання Taurus Україні є позиція Олафа Шольца, який зволікає з цим рішенням. Він має побоювання, що застосування Taurus по російських військових об'єктах може підсилити ескалацію у війні. Канцлер наголошує на тому, що це питання заслуговує ретельного вивчення та розгляду.