Мета значно ширша: ISW про те, чому не варто поспішати з висновками про контрнаступ ЗСУ

22 червня 2023, 06:26
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Повільніший, ніж очікувалося, темп українських контрнаступальних операцій не є показовим для ширшого наступального потенціалу України. Українські війська, ймовірно, успішно створюють умови для майбутніх основних зусиль.

В Інституті вивчення війни (ISW) звернули увагу, що офіційні особи в Києві давно дають зрозуміти, що український контрнаступ буде серією поступових і послідовних наступальних дій. Крім того, в Києві висловили спостереження, що операції, які зараз проводяться, не є основним напрямком планування українського контрнаступу.

Дивіться також У руках України карти, які потрібно розіграти: CNN про "поступовий" контрнаступ ЗСУ

Українські операції можуть мати не лише територіальні цілі

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підкреслила 20 червня, що не варто вимірювати успіх військових дій "виключно кілометрами або кількістю звільнених населених пунктів".

Заява Маляр перегукується із зауваженням президента Володимира Зеленського про те, що війна – це не "голлівудське кіно", яке дасть негайні та відчутні результати.

Важливим є спостереження про те, що нинішні українські операції можуть мати не лише територіальні цілі,
– вказують в ISW.

Як зазначають аналітики, українські сили можуть проводити кілька наступальних операцій по всьому театру бойових дій, щоб поступово відволікати російські сили і створювати умови для майбутніх основних зусиль.

"Втрати неминучі з обох сторін, але ретельне оперативне планування з українського боку, ймовірно, має на меті пом'якшити і збалансувати цю реальність з не менш важливим спостереженням, що деградація російської живої сили є цінною метою", – мовиться у звіті.

В ISW навели занепокоєння ватажка вагнерівців Євгенія Пригожина, який стурбований тим, що російські війська зазнають значних втрат у живій силі і техніці в результаті триваючих українських атак, особливо на Півдні.

Успіх українських контрнаступів не слід оцінювати виключно за щоденними змінами в контролі над місцевістю, оскільки ширші оперативні наміри українських атак по всьому фронту можуть ґрунтуватися на поступовій деградації, знекровленні та виснаженні російського потенціалу в рамках підготовки до подальших наступальних дій,
– резюмують в ISW.

Що кажуть про контрнаступ

  • Президент Чехії Петер Павел вважає, що Україна ще не перейшла до "справжнього контрнаступу". Він заявив, що справжній український контрнаступ ще попереду.
  • У розвідці Естонії дотримуються схожої думки. Зокрема, там заявили, що ЗСУ продовжують першу фазу своєї наступальної операції. Ця фаза передбачає проведення розвідки з метою пошуку слабких місць в оборонних позиціях окупантів.
  • У Києві теж закликають бути стриманими під час оцінок контрнаступу. Міністр оборони Олексій Резніков закликав не очікувати швидких результатів, як це було під час Харківської операції восени 2022 року. Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що контрнаступ йде за планом.