Це займе більше часу, – аналітик сказав, коли Україна вступить в ЄС та НАТО
Україна вже стала частиною західного світу та де-факто є членом НАТО. Для вступ України до Євросоюзу потрібен час, адже Київ повинен виконати ряд реформ.
Шанси України вступити до НАТО та ЄС в інтерв'ю 24 каналу оцінив Роланд Фройденштайн – віцепрезидент та очільник GLOBSEC Brussels. Він заявив, що Україну вже сприймають як частину західного світу, за винятком жертв російської пропаганди та попихачів Владіміра Путіна.
Дізнайтесь більше Коли Путін залишить Кремль, Росія буде у жахливому стані, – інтерв'ю з главою GLOBSEC Brussels
НАТО вже гарантує безпеку Україні
На думку експерта, Україна вже де-факто стала членом НАТО. Свою думку Роланд Фройденштайн аргументував тим, що українські військові переходять на зброю, яку використовує НАТО.
Якщо говорити про членство в НАТО, то де-факто Україна вже є членом Альянсу, якщо ми поглянемо на тренування українських військових чи постачання зброї,
– сказав він.
Очільник GLOBSEC Brussels заявив, що "з політичного боку відданість Заходу українській незалежності вже є гарантом безпеки".
Інтерв'ю з Роландом Фройденштайном: дивіться відео
Експерт погоджується, що на Україну не розповсюджується 5 стаття Альянсу, але з неформальної точки зору "НАТО вже гарантує безпеку Україні".
Що потрібно для вступу України в ЄС
Щодо членства України в ЄС, то Роланд Фройденштайн наголосив на важливості реформ. На жаль, через війну деякі реформи наразі неможливо провести.
Членство в ЄС передбачає проведення багатьох ефективних реформ в Україні, які, на цей момент часу, просто неможливо провести – з об'єктивних причин,
– сказав він.
На думку експерта, навіть після війни Україні знадобиться час, проте наша країна неодмінно стане частиною Євросоюзу.
"Отож я бачу, що Україна стане членом ЄС в якийсь період часу, але це займе більше часу, ніж те, що Україна стала частиною західного світу", – резюмував очільник GLOBSEC Brussels.
До теми Коли Україна може стати членом ЄС: віцепрем'єрка озвучила амбітні прогнози
- У червні лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили рекомендацію Європейської комісії щодо надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС. Перед Україною поставили ряд вимог, які потрібно виконати, щоб не втратити статус кандидата в ЄС.
- Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що Україна може почати переговори про членство в Євросоюзі з 2023 року.
- 5 вересня у Брюсселі відбулося засідання Ради асоціації Україна – ЄС. Рада обговорила європейську інтеграцію, реформи та подальшу підтримку України й похвалила Київ.
- 15 вересня Володимир Зеленський у Києві зустрівся з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Вона заявила, що Євросоюз бачить "величезний прогрес" з боку України.
Зверніть увагу – Зеленський дав спільну пресконференцію з фон дер Ляєн: дивіться відео