Те, що Україна стане членом Альянсу, вже навіть не обговорюється. Таку думку 24 каналу висловив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.
Зверніть увагу Це гідна відповідь на заяви Путіна: чим НАТО допоможе Україні
За його словами, важко уявити, хто може у цьому сумніватися.
Адже ми швидко перейшли на стандарт натівської зброї, використовуємо її, наші хлопці тренуються, щоб ефективно керувати практично всіма видами стандарту НАТО,
– наголосив Подоляк.
"Ми готові бути обов'язковим членом Альянсу"
Радник глави ОП зазначив, що Україна також переходить на правила і типи ведення війни, які практикуються країнами НАТО.
Тобто ми готові до того, щоб бути обов'язковим членом Альянсу. Підкреслю – обов'язковим, бо такого досвіду сучасної та інтенсивної війни, який має наша армія, немає більше ні в кого,
– сказав Подоляк.
Він додав, що українська армія довела, що вона абсолютно сучасна та ефективно проводить маневренно-оборонну тактику, ефективно контрнаступає та використовує всі високотехнологічні озброєння, включаючи супутникові системи наведення.
"Тому мені здається, що для Європи вкрай позитивно мати Україну членом НАТО, це підвищить рівень безпеки в Європі та боєздатність Альянсу. І наші партнери це розуміють", – зазначив радник глави ОП.
Чому у НАТО прямо не говорять про членство України
Подоляк вважає, що той факт, що Україну приймуть до НАТО, навіть не обговорюється. За його словами, мине короткий термін і ми вступимо в Альянс, лишилося лише узгодити певні бюрократичні моменти.
Просто партнери звикли до певних правил. Це Росія може все порушити і сказати, що вона хоче так робити. А партнери хочуть зберігати ці правила. Тому ми розуміємо, чому вони не говорять прямо, що Україна буде членом НАТО,
– зазначив радник глави ОП.
Чи зміняться правила для України
За словами Подоляка, днями вийшла стаття глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, у якій той взяв на себе певну відповідальність за те, чого європейські лідери не робили до того, як почалася війна.
Боррель говорить про те, що правила треба змінювати. Тому я вважаю, що правило про вступ в НАТО для України теж зміниться. Адже Україна доводить, що ми маємо право пройти трохи швидше цей процес, заплативши за це фантастичну ціну,
– наголосив радник глави ОП.
Читайте також Пріоритетом у військовій допомозі України тепер будуть системи ППО, – генсек НАТО
Він додав, що Україна йде до перемоги завдяки допомозі партнерів. Однак українці готові платити за все і робити все самі, аби відстояти свою незалежність.
"І навіть якщо в нас нічого не буде, ми будемо вмирати, але дійдемо до кінця", – сказав Подоляк.
Інтерв'ю Катерини Соляр та Михайла Подоляка: дивіться повне відео
Україна на шляху до членства в НАТО: головне
- Генеральний секретар НАТО 4 жовтня отримав заявку України на вступ до Альянсу. Наступним етапом стане обговорення цієї заявки на рівні Північноатлантичної Ради.
- Заявку України на вступ до Північноатлантичного альянсу готові підтримати 12 держав-членів. Як зазначив раніше Михайло Подоляк, нам доведеться здолати ще 18 кроків на шляху до НАТО під час переговорного процесу.
- Україна спільно з міжнародними партнерами працює над двостороннім договором, який би надавав гарантії безпеки під час перехідного періоду вступу в НАТО. Поки про результати говорити рано, але процес триває.
Вас може зацікавити – Головні підсумки "Рамштайн-6" та Генасамблеї ООН: дивіться відео