Що таке "димова завіса": чи допоможе вона росіянам врятувати Кримський міст
На Кримському мосту 12 серпня лунали вибухи. Після того у небо здіймалися стовпи диму у кількох місцях. Та дим від димових шашок різних модифікацій має трохи інший вигляд, ніж той, що бачили на переправі.
Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман, зауваживши, що, найімовірніше, там щось горіло.
До теми На Кримському мосту двічі було неспокійно: все, що відомо про вибухи 12 серпня
Чи може дим збити з напрямку ракету
Дим може приховати щось візуально, але не може завадити досягти цілі ракеті, яка летить за навігацією чи заздалегідь прописаній програмі.
Це так само, якби ми їхали на автівці, у нас стояв би автонавігатор, який нам показує шлях. Якби ми заїхали там, де щось горить, листя хтось палить – то що, він мав би вимкнутися й не показувати дорогу? Чи вночі не показувати? Дурня повна,
– сказав Гетьман.
Та навіть, якщо окупанти й запустили "димові завіси", то так вони, ймовірно, хочуть приховати щось від розвідки. Аби не було видно того, що можна зняти на камеру.
"Від електромагнітних випромінювань, по яких рухається GPS-сигнал, ракета – точно нічого не дасть. А якщо приховати, щоби ніхто не сфотографував, щоби ніхто не побачив, що там відбулося насправді – це може бути єдине логічне пояснення", – зауважив військовий експерт.
Для чого росіяни могли використовувати "димову завісу" на Кримському мосту: дивіться відео
Вибухи на Кримському мосту 12 серпня: що відомо
- Перші вибухи пролунали у тимчасово окупованій Керчі близько 13 години. Тоді місцеві повідомляли про дим поблизу мостового переходу.
- Росіяни стверджували, що начебто "збили" ракету С-200. А дим на мосту – то нібито лише "димова завіса". Однак до переправи відправили катери берегової охорони та авіацію.
- Через певний час у районі Кримського мосту знову було гучно. Окупанти знову заявили про буцімто "роботу ППО".