"Ведуть свою гру": Кулеба про те, чи завадить вступу України в ЄС близькість Орбана та Путіна
Угорщина чи не єдина країна Євросоюзу, яка під час повномасштабної агресії Росії активно підтримує зв'язок з Москвою. Угорський прем'єр Віктор Орбан зустрівся з Путіним, а глава МЗС Угорщини часто відвідує Кремль. У МЗС України розповіли, чи відіб'ються тісні зв'язки Угорщини з Росією на вступі нашої країни до ЄС.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба назвав зв'язки Угорщини з Росією "штучно створеною нервозністю". Відповідну заяву глава зовнішньополітичного відомства зробив в ефірі телемарафону, пише 24 Канал.
Дивіться також Назвав Брюссель пародією Москви: Орбан порівняв членство Угорщини в ЄС з радянською окупацією
Стратегічно Угорщина зацікавлена в Україні в ЄС
Попри те, що Будапешт маніпулює темою угорської нацменшини, Кулеба вважає, що членство України в ЄС стратегічно відповідає інтересам Угорщини.
Угорщина переслідує цілком конкретну власну мету в цьому питанні. Вона пов'язана з відомими вимогами угорської сторони щодо угорської меншини в Україні. Вони ведуть свою гру. Але стратегічно інтересам Угорщини відповідає членство України в ЄС. Стратегічно – наголошую,
– сказав Кулеба.
На думку міністра закордонних справ, наразі Угорщина "тактично" намагається витиснути для себе максимум з поточного стану переговорного процесу.
"Як сказав один співрозмовник президента Зеленського, в ЄС достатньо сили, щоб на них не впливали рішення і рукостискання Орбана з Путіним", – додав Кулеба.
Міністр зазначив, що очікує на позитивний висновок Єврокомісії щодо зроблених Україною кроків, необхідних для початку переговорів про вступ до блоку.
Однак він спрогнозував, що навколо цієї теми буде "багато нервозності та спекуляцій", до яких Кулеба відніс певні кроки та заяви представників угорської влади.
Що відомо про євроінтеграцію України
- Раніше Дмитро Кулеба сказав, що за сприятливих умов переговори щодо членства України в ЄС можуть розпочатися вже до кінця року.
- Цьому передувала заява прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, який зазначив, що Україна завершує виконувати всі рекомендації, які надала Європейська комісія.
- У Раді заявили, що парламент ухвалив 99% усіх необхідних законів, які дозволять нашій державі почати перемовини з ЄС.
- Також віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що наша країна буде готова до членства в ЄС через 2 роки.