Зокрема, Верховна рада 21 вересня ухвалила закон про нацменшини. Україна мала прийняти його у рамках семи рекомендацій від Євросоюзу.

Дивіться також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США

Україна наближається до ЄС

Верховна рада ухвалила 99,9% того, що вимагає Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС. Відповідну інформацію повідомив голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія.

Він розповів, що 21 вересня Парламент прийняв закон про національні меншини, а також розглянув в першому читанні законопроєкт щодо політично значущих осіб (ПЕП). Щодо останнього ще виникають дискусії, однак Арахамія впевнений, що закон приймуть у другому читанні. Це станеться через декілька тижнів.

І на цьому все – Парламент свою домашню роботу виконав. Ми передаємо естафету Кабінету Міністрів,
– зазначив Арахамія.

Він додав, що Верховна Рада допомагатиме Уряду у всьому, у чому йому потрібна буде підтримка.

Вступ України в ЄС

  • Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна досягла великих успіхів з моменту надання їй статусу кандидата. Вона додала, що майбутнє держави у Євросоюзі, а об'єднання має бути готовим приймати нових членів.
  • Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна буде готова до членства в ЄС через 2 роки, а до НАТО ще раніше. Рішення про вступ країни вже ухвалене і Євросоюз готується приймати потужного гравця. Однак на вступ значно впливає війна.
  • ЄС вже готує звіт про розширення – його мають оприлюднити у жовтні. Він міститиме рекомендації про початок переговорів про вступ до ЄС для України та Молдови, а для Грузії – про отримання статусу кандидата.