Ліквідація російських силовиків на Херсонщині: як це впливає на спротив місцевого населення
В Україні успішно ліквідовують високопоставлених російських силовиків. Так, на концерт до Кобзона вже успішно відправилися полковник Сєргєй Постовалов та генерал-майор Сєргєй Горячьов. Вони не просто так безпосередньо перебували на тимчасово окупованій території.
Про це 24 Каналу розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. Він пояснив настрої людей на тимчасово окупованій території і силу їхнього спротиву.
Дивіться також Знищення російського генерала: чому Горячьов опинився в зоні ураження
Росіяни не залякають українців
За словами Соболевського, на тимчасово окупованій лівобережній Херсонщині діє потужний протестний рух. Абсолютна більшість мешканців не підтримує "руській мір" і навіть російська система тиску на населення не діє.
"Вони (росіяни – 24 Канал) спочатку намагалися підкупити людей своїми "програмами підтримки", роздачею грошей та іншим. Зараз вони бачать, що їхня паспортизація діє тільки репресивними методами, коли люди вимушені отримувати ці паспорти, погоджуватися, щоб врятувати своє життя та здоров'я", – пояснив посадовець.
Юрій Соболевський про обстановку на тимчасово окупованій частині Херсонщини: дивитись відео
Тому російські окупанти шукають потужний репресивний механізм, який може допомогти їм стримати протестний рух на тимчасово окупованій частині Херсонщини і встановити контроль над цією територією. Утім, це їм не вдається.
Намагаються вони боротися і з партизанським рухом, тому що кількість людей, яка зараз там допомагає ЗСУ пришвидшити звільнення Херсонщини, дуже велика. Незважаючи на те, що і фільтраційні заходи постійно посилюються, і перевірки проводяться – це їм не допомагає,
– зазначив Соболевський.
Він додав, якщо окупантам і вдалося трохи зменшити цей рух, то абсолютно придушити не вдасться.
Ліквідація російських силовиків: що відомо
- Російські силовики 21 червня повідомили про ліквідацію їхнього полковника Сєргєя Постовалова. Він поповнив список "200" внаслідок прильоту 10 червня по готелю "Позитив" на Арабатській Стрілці, де була російська база. Того ж дня там перебував і російський міністр торгівлі Денис Мантуров.
- Також під час "бавовни" по готелю "Позитив" постраждав і гауляйтер Сальдо. Повідомлялося, що він нібито у важкому стані. Згодом колаборант виступив з пропагандистською заявою, мовляв "наказ на його ліквідацію нібито віддав Буданов". Перетягнути увагу на себе Сальдо вирішив, аби вкотре виправдати провал російських військових.
- За два дні після цих подій на півдні України загинув ще один високопоставлений російський військовий – генерал-майор Сєргєй Горячьов. Сталося це після удару по командному пункту. Він був начальником штабу 35-ої загальновійськової армії Росії. Пропагандисти називали його одним з "найяскравіших і найефективніших воєначальників".