Потрібні зміни в мобілізації: у Зеленського назвали 4 напрямки
Найближчим часом мають відбутися зміни у мобілізації. Відповідний законопроєкт готується у Верховній Раді. Зокрема має бути зафіксовано право військових на демобілізацію. Також з'явиться можливість здійснювати мобілізацію через рекрутингові компанії.
Радник голови ОПУ Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що на цьому етапі війни ускладнився процес мобілізації. Також одна з ключових змін, якої вона має зазнати, – в комунікації.
Важливо Новий підхід до мобілізації: у Сухопутних військах розповіли про рекрутинг до ЗСУ
На які зміни чекати
Подоляк зазначив, що мобілізацію, демобілізацію, функціонування рекрутингу мають коментувати три інституції:
- Президент України як Верховний Головнокомандувач;
- безпосередньо представники Ставки та РНБО;
- Генеральний штаб ЗСУ – ключовий комунікатор, який має пояснювати функціонування цих процесів, а також зміни, які в них відбуваються. Ці інституції чітко розуміють, що потрібно з точки зору ефективності процесів мобілізації з урахуванням того, що відбувається в ТЦК та ВЛК.
Водночас на цьому етапі війни вкрай складно проводити мобілізацію, тому що всі, хто на початку розуміли, що таке війна та хотіли служити, вже перебувають на лінії фронту. Сьогодні ці процеси потребують іншої комунікації,
– зазначив радник глави ОПУ.
Михайло Подоляк прокоментував зміни, які торкнуться мобілізації: дивіться відео
Дуже важливо, наголосив Подоляк, щоб у нас було менше експертів щодо того, як, де та коли потрібно проводити мобілізацію. Навіть представники депутатського корпусу, які мають належність до відповідних комітетів, іноді дають дивні поради без консультації з військовими.
Виключно військові чи представники Ставки Верховного Головнокомандувача можуть давати ті чи інші об'єктивні роз'яснення. Але зміни в мобілізаційний процес потрібні,
– підкреслив він.
Михайло Подоляк назвав 4 напрямки, необхідних змін:
- інша комунікація;
- інші гарантії тренінгу та психологічної підготовки;
- фрагментація всіх, хто де хоче працювати в українській армії;
- мінімізація висловлень особистих думок щодо війни, мобілізації та рекрутингу.
Мобілізація в Україні: важливе
- Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що зміни у мобілізації зокрема будуть пов'язані з залучанням до призову двох найбільших в Україні рекрутингових компаній. Вони долучаться до пошуку людей з конкретними навичками, які знайдуть застосування на фронті.
- За словами Данілова, мобілізація стане "більш гнучкою". Зокрема, рекрутингові компанії будуть оголошувати спеціальності, які необхідні на фронті, і українці зможуть піти добровольцями на певну посаду.
- Також народний депутат, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що наразі у Верховній Раді триває підготування нового законопроєкту щодо змін у мобілізації.
- Він анонсував два проєкти закону щодо соціального захисту військовослужбовців та удосконалення питання мобілізації та проходження військової служби.