Про це 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. Однак, за його словами, рекрутинг не розв'яже усіх проблем.

Читайте також Чи є випробувальний термін при рекрутингу до ЗСУ: у Міноборони дали вичерпну відповідь

Як відбуватиметься рекрутинг до ЗСУ

Іван Тимочко зазначив, що рекрутери безпосередньо вивчатимуть громадян, які висловлюють бажання йти на військову службу, проводитимуть співбесіди, скеровувати їх. Є питання щодо того, як працювати з тими, хто прийшов згідно з повісткою.

Центри комплектування можуть чітко розподіляти мобілізованих відповідно до їхніх бажань, фізичних можливостей, освіт до конкретних підрозділів.

Зовсім інше, коли є швидка потреба у наборі людей, коли мобілізований з центру комплектування зразу їде у навчальний центр, проходить навчання, після навчання приїжджає безпосередньо у військовий підрозділ. Тут рекрутинг може спрацювати тільки на момент співбесіди,
– сказав він.

Також будуть пропонувати певні вакансії у конкретних військових частинах, бригадах. З одного боку, це дуже добре. Однак якщо весь перелік буде у вільному доступі, то росіяни можуть провести аналіз боєздатності окремих частин. Крім того, окупанти можуть спробувати кинути у ЗСУ свою агентуру.

Водночас голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ не впевнений, що працюватиме рекрутинг з набору офіцерського складу. Це люди, які проходять навчання у військових навчальних закладах, звідти їх розподіляють у військові частини. Відмінники мають право вибору військової частини, інших – розподіляють згідно з потребами.

Другий набір військових офіцерів – це особи, які навчались у цивільних навчальних закладах, але здобули військову кафедру. Їх призивають в армію. Частина офіцерів також рік проходила навчальну службу в армії на посаді строковиків-офіцерів, особливо випускники навчальних закладів.

Іван Тимочко про рекрутинг у ЗСУ: дивіться відео

Рекрутинг до ЗСУ: головне

  • Міністр оборони України Рустем Умєров 5 листопада затвердив Концепцію військової кадрової політики Міноборони до 2028 року. Документ передбачає перехід української армії на службу за контрактом.
  • Міноборони України 13 листопада розпочало проєкт з рекрутингу до ЗСУ. Міністерство оборони підписало угоду про співпрацю з популярною рекрутинговою компанією Lobby X. Рекрутери пообіцяли виконувати роботу для потреб армії безоплатно. Охочі можуть переглянути актуальні вакансії та обрати посаду відповідно до своїх умінь.
  • Також 20 листопада Міністерство оборони України затвердило угоду про співпрацю із популярною рекрутинговою компанією Work.ua. Наразі тривають перемовини з іншими представниками ринку працевлаштування.
  • У Міноборони пояснили, що при рекрутингу до ЗСУ претенденти надсилають свої резюме на ту чи іншу вакансію. Якщо людина проходить "конкурс", співбесіда пройшла успішно, то особу направляють до підрозділу на військову службу.