Чи можливе зараз вторгнення з Білорусі: Арестович різко попередив про наслідки

30 вересня 2022, 10:58
Читать новость на русском

Ледь не кожного дня появляється все більше чуток про те, що Білорусь готується до прийому озброєння, військової техніки та особистого складу військ Росії, або може й сама вступити у війну. Також є ймовірність, що ворожі війська через Гомель знову хочуть напасти на Київ та Чернігів.

Проте радник Офісу Президента попередив білорусів, що це вкрай погана ідея. Олексій Арестович про це розповів в коментарі російському правозахиснику Марку Фейгіну, розповів 24 канал.

Зверніть увагу До Мінська прибули російські найманці: готують провокації вздовж кордону з Україною

Ядерний удар з Білорусі

Навіть попри те, що у Росії уже не професійні війська, Путін хоче повторити наступ на Київ, сподіваючись задавити кількістю. Проте Арестович поставив риторичне питання: якщо "ми за місяць перемолотили суперпрофесійні частини, що буде з мобілізованими". 

Я думаю, що ми терпіти (обстріли з Білорусі – 24 канал) не станемо цього разу. Чекати чергової Бучі, чергового Гостомеля, навали цих мобілізованих тощо, 
– підкреслив Арестович.

Також не раз Білорусь пробувала перекинути відповідальність за обстріли з її території на Росію. Проте якщо країна-агресорка вдарить з території Білорусі ядерною зброєю – це не спрацює. Відповідь тоді, на думку Арестовича, можлива не лише по країні, яка натисла на червону кнопку. "При тому відповідь може бути не лише українська", – підкреслив радник ОП та вкотре закликав не відкривати скриньку Пандори.

Арестович про наступ з Білорусі: відео

Можливий наступ через Житомирську та Волинську області

Арестович також попередив білорусів й щодо можливості безпосереднього наступу. Він підкреслив – як 24 лютого більше не буде. Українці готові і українці злі.

Там вас чекають з великим нетерпінням. HIMARS, 155 міліметрова артилерія, мобілізовані та дуже злі війська і добрий край традицій УПА, де в кожному домі пам'ятають, як це робиться.  Ми готові, не робіть дурниць,
– підкреслив він.

Ба більше, вздовж кордону на Півдні тривають навчання Національної гвардії, прикордонників, ЗСУ тощо. Вони відпрацьовують саме такі можливі сценарії.

В українців залишилась пам'ять щодо трагічних подій від початку повномасштабного вторгнення, щодо катувань та масових поховань, зокрема, у Бучі, Ірпені, Гостомелі. Тож Арестович наголосив білорусам, що рухатися знову на Бучу – це найгірше, що може трапитися у їхній незаздрісній долі та короткому житті.

Білорусь у війні Росії проти України: останні новини

  • Росія від початку повномасштабного вторгнення використовує цю країну для атак на Україну. Зокрема з 21 вересня країна-агресорка розпочала підготовку до використання аеродромів у Білорусі.
  • Також білоруська залізниця, ймовірно, розпочала підготовку до прийому ешелонів із російською військовою технікою. Для цього можуть бути використані три прикордонні переходи.
  • На думку військового експерта Олександра Мусієнко, існує ризик того, що Росія повторить наступ з Білорусі. Однак кордон з білоруссю укріплений, дороги заміновані, українські сили оборони присутні.

Варте уваги – Путін відправить у Білорусь 20 тисяч мобілізованих: дивіться відео