Поставте свою ППО та працюйте: Кулеба пропонує повернути тренувальні місії НАТО в Україну
Джерело:
УкрінформУ Вільнюсі відбуваються перемовини стосовно військового посилення України – нарощування військової допомоги союзників для України та виробничих потужностей оборонних індустрій. Дмитро Кулеба виступив на пресконференції разом із главами МЗС Естонії, Латвії, Литви та Франції.
Тим часом Володимир Зеленський перебуває у Туреччині. Він зустрівся з Ердоганом, підписавши угоду щодо спрощення торгівлі з Анкарою, а також провівши перемовини щодо оборонного сектора.
Дивіться також Як можна запрошувати вбивць, – Зеленський про участь Росії у мирних заходах
Кулеба пропонує повернути тренувальні місії НАТО в Україну
Я щиро не розумію, чому питання тренувальних місій в Україні спричиняє стільки труднощів і обговорень. Між 2014 та 2022 роками весь спектр тренувальних місій дуже ефективно працював в Україні. Я не бачу причин, чому це не може продовжитися. Поверніть свої тренувальні місії, поставте своє ППО, щоб захистити навчальні центри,
– висловився міністр.
Голова української дипломатії пояснив, що ефективно працювати – означає діяти не лише за кордоном, а й в Україні. У війні такого масштабу, як та, яку переживає наша держава, має значення логістика. Що швидше будуть навчати українських військових і ремонтувати техніку, то більшою буде перевага ЗСУ над ворогом.
Що відомо про тренувальні місії НАТО в Україні
У 2014 – 2022 роках на території нашої держави діяли такі місії:
- JMTG-U – "Об'єднана багатонаціональна група з підготовки – Україна";
- тренувальна місія збройних сил Канади UNIFIER;
- операція збройних сил Великої Британії та Королівства Данії ORBITAL;
- тренувальна місія збройних сил Литовської Республіки LMTG-U.
Усі вони значно сприяли підготовці Збройних Сил України та допомогли захисникам відбити повномасштабне вторгнення російської армії в лютому 2022 року.
Місії були спрямовані на підготовку українських військових згідно зі стандартами НАТО.
Зміни в українській дипломатії
Найбільш значною з них стало призначення Валерія Залужного послом у Великій Британії. І президент, і міністр закордонних справ наголосили, що Валерій Федорович сам хотів працювати дипломатом.
За словами Дмитра Кулеби, розмови з Залужним запевнили міністра в тому, що Україна матиме сильного посла в Лондоні. Чому Залужний був найкращим кандидатом на посаду посла – читайте тут.
8 березня речник МЗС Олег Ніколенко заявив про відставку. Він був на посаді 3,5 року, тобто більша частина його перебування на посаді речника МЗС припала на найважчу сторінку в історії України. Поки не відомо, хто прийде йому на зміну.