Україна повернула понад 200 військовополонених: чи є серед врятованих бійці "Азову"

31 січня 2024, 18:52
Читать новость на русском

Сьогодні, 31 січня, відбувся масштабний обмін військовополоненими. Серед тих, кого вдалося врятувати, майже половина – захисники Маріуполя.

Водночас, жодного бійця "Азову" у межах цього обміну окупанти не віддали.

Дивіться також Обмін полоненими: чи повернули захисників, які нібито були на Іл-76, що впав під Бєлгородом

"Азовців" міняють повільно

Росіяни неохоче звільняють "азовців", які захищали Маріуполь. Так, за два останні обміни додому повернулися лише двоє. 

Зверніть увагу! За останні обміни звільнили двох бійців "Азову", які долучилися до нього вже після того, як полк "Азов" розширили до бригади. Це сталося у 2023 році. Натомість бійців, які боронили Маріуполь та "Азовсталь" у складі тоді ще полку росіяни не повертають.

Загалом у полоні в окупантів перебувають 1600 захисників з гарнізону "Маріуполь". Серед них майже 900 – бійці 12-ї бригади "Азов" НГУ.

Один із найбільших за останній час обмінів також відбувся 3 січня. Тоді врятували 230 наших громадян. Однак серед них теж не було "азовців". Глава ГУР Кирило Буданов пояснив, чому Росія не міняє бійців з полку "Азов". За його словами, ворог у такий спосіб хоче дестабілізувати нашу країну, оскільки "питання "Азову" сильно натягнуто та в суспільстві сприймається дуже болісно".

Коментуючи обмін 3 січня, командир "азовців" Святослав Паламар опублікував пост, в якому заявив, що радий поверненню понад 200 захисників, водночас відчуває "гіркий присмак", адже жодного його побратима з "Азову" повернути не вдалося.

Останній обмін полоненими: що відомо 

  • 31 січня до України повернулися 207 захисників. Серед них – 180 рядових і сержантів, а також 27 офіцерів. 95 є воїнам ЗСУ, 56 – Нацгвардії, 26 – ДПСУ, 29 – Територіальної оборони та один представник Національної поліції України. Також серед звільнених є морпіхи та бойові медики.
  • Найстаршому військовому – 61 рік, а наймолодшому майже 21.
  • Повернуті з полону бійці захищали Маріуполь, були на "Азовсталі", острові Зміїний, Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках.
  • У межах обміну повернули також молодшого сержанта Захара. Його дружина, теж захисниця, молодша донька та мама загинули під час ракетного удару по Дніпру. У чоловіка залишилася старша донька – 19-річна Руслана.
  • Відомо, що сьогоднішній обмін став 50-им з початку повномасштабного вторгнення і відбувся за сприяння Обʼєднаних Арабських Еміратів.
  • Загалом від початку великої війни вдалося звільнити 3035 українців.