Раніше Володимир Зеленський оприлюднив інформацію щодо обміну полоненими. Додому вдалось повернути як військових, так і цивільних людей.

Дивіться також Україна провела масштабний обмін полоненими: скільки українців повернулися додому

Україна провела масштабний обмін полоненими

Як зазначив Андрій Єрмак, серед повернених 207 захисників є воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції. Мовиться про рядових солдатів, сержантів, офіцерів.

Багато оборонців Маріуполя, військових, що були на "Азовсталі", острові Зміїний, Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках,
– мовиться в повідомленні посадовця.

Варто зазначити, що це другий великий обмін після тривалої перерви. Наразі роботу щодо повернення з полону інших бійців, які обороняли нашу державу, продовжується.

Андрій Єрмак висловив вдячність Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими за здійснену роботу. Зокрема, керівник Офісу Президента подякував родичам бійців за терпіння та спільну роботу, а також кожному, хто дочекався та повернувся.

Кого саме було повернуто з полону

Координаційний штаб також розповів деталі обміну військовополоненими. Серед врятованих військовослужбовців цього разу 95 представників Збройних Сил України, 56 нацгвардійців, 26 прикордонників, 29 воїнів Територіальної оборони та один представник Національної поліції України.

180 Оборонців, які повертаються додому – з рядового та сержантського складу, ще 27 – українські офіцери. Щонайменше 36 з них мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21,
– зазначили у штабі.

Зокрема, серед звільнених із полону є морпіхи та бойові медики.

Україна повернула додому 207 українських захисників / Фото Офісу Президента

Що ще відомо про обмін полоненими: основне

  • Також повідомляється, що з ворожого полону вдалося врятувати молодшого сержанта Захара. Він потрапив до рук російських терористів разом зі своєю дружиною Тетяною після евакуації з "Азовсталі" у травні 2022 року. Менш ніж за пів року жінку вдалося обміняти й повернути в Україну.
  • Повернувся на рідну землю старший лейтенант, який боронить Україну з 2014 року, пройшов Дебальцево і двічі удостоєний ордена "За мужність". Визволені з неволі двоє рідних братів, солдатів ЗСУ Анатолій та Павло. Врятований також ще один оборонець острова Зміїний.
  • Загалом з моменту повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося визволити вже 3035 захисників та захисниць.