Це не про швидкість: що означає ідея розділити допомогу США для України й Ізраїлю

16 квітня 2024, 17:31
Читать новость на русском

Спікер Палати представників Конгресу США представив 4 окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та фінансування нацбезпеки. Утім, розділення на законопроєкти – це не про швидкість, а про процедуру.

Про це 24 Каналу заявив політолог Олег Лісний, зауваживши, що, якщо ці законопроєкти проходитимуть повну процедуру, то це буде не один день. До слова, Майк Джонсон оприлюднив пропозицію щодо розділення законопроєктів 15 квітня.

Дивіться також Трамп "дав добро": політолог припустив план допомоги США щодо України

"Не бачу нічого, що пов'язано з геополітикою. Я бачу, що це пов'язано з внутрішньою політикою у Сполучених Штатах", – сказав політолог.

Мовляв, що кожен відстоює свої інтереси у межах однієї держави й не звертає уваги на те, що США фактично втрачають лідерство у світі.

Коли об'єднували ці законопроєкти – була одна ситуація, а коли їх роз'єднують – зовсім інша. Мовляв, напад Ірану на Ізраїль "вистрілив" і збурив інформаційне поле у Сполучених Штатах Америки. Тому політики, які перебувають у передвиборчій боротьбі, не можуть не реагувати на такі новини.

Тому знову запускається щось таке на кшталт каруселі, яка постійно крутиться. Колись питали, що таке "вічний двигун". Мені здається, поки що спікер Конгресу хоче, мабуть, його винайти й показати, що він може постійно шукати якісь варіанти, але не досягати мети,
– вважає Лісний.

Водночас припускають, що нині є "вікно можливостей", яким може скористатися Дональд Трамп, аби показати "слабкість" президента США Джо Байдена і свою послідовність.

Допомога для України від США

  • Майк Джонсон презентував 4 окремі законопроєкти щодо допомоги України, Ізраїлю, Тайваню та фінансування національної безпеки під час закритої конференції Палати представників Республіканської партії. План полягає у тому, аби перемістити проєкти законів під одну процедурну норму. Це дозволило б процес внесення поправок.
  • У Білому домі заявили, що не приймуть окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю. Там проти окремого документа, у якому не буде підтримки України.
  • Володимир Зеленський зауважив, що, якщо США ухвалять законопроєкт про фіндопомогу, який не передбачатиме гроші для України, то це буде ганьбою для демократії та світу.
  • Глава розвідувального комітету Палати представників, конгресмен-республіканець Майк Тернер заявив, що питання військової допомоги для України розглянуть уже цього тижня. Він додав, що є очікування, що буде переважна підтримка серед конгресменів.