Раніше лідер більшості у Сенаті США демократ Чак Шумер заявив, що між лідерами Конгресу був досягнутий "консенсус" щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Очільники обох партій погодилися, що надати цю допомогу треба швидко.

Дивіться також Може пришвидшитись: чи вплине атака Ірану на Ізраїль на виділення США допомоги для України

Що заявили в Білому домі

У понеділок, 15 квітня Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.

Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу. Вона закликала ухвалити вже затверджений Сенатом законопроєкт на суму у 95 мільярдів доларів.

Окремий законопроєкт насправді не допоможе ні Ізраїлю, ні Україні. Він фактично затримає необхідну допомогу,
– зазначила Жан-П'єр.

Також прокоментував ситуацію і координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

"Білий дім виступає проти окремого законопроєкту, який буде спрямований лише на Ізраїль, як ми бачили, що пропонується", – заявив він.

Що говорили раніше про допомогу Україні та Ізраїлю від США

  • У Конгресі США вже найближчим часом планують розглянути законопроєкт про допомогу Україні та Ізраїлю. Очевидно, відбулося це на тлі загострення ситуації на Близькому Сході.
  • Політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко прокоментував ймовірний "розділ" допомоги між країнами. "Чи розділять ці пакети – велике питання. Оскільки процедурно, якщо їх розділити, то їх має затвердити спочатку Сенат, а вже потім Конгрес. Враховуючи, що допомога як Україні, так і Ізраїлю потрібна була ще "позавчора", то демократи та республіканці шукатимуть компроміси та точки дотику в межах ініційованого Білим домом пакета про спільну допомогу", – наголосив Олексій Буряченко.