Німеччина не планує приєднуватися до "коаліції винищувачів" для України: як це пояснив Шольц

17 травня 2023, 17:11
Читать новость на русском

Джерело:

Tagesschau

У Німеччині заявили, що питання передачі F-16 не таке гостре, як його ставлять. Шольц вважає, що його країна вже й так взяла на себе додаткові зобов'язання щодо України.

Під час саміту Ради Європи у Рейк'явіку канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччина не відчуває тиску щодо передачі Україні винищувачів F-16

До теми Є переваги для Європи, – політолог про навчання та можливу передачу F-16

Яка позиція Німеччини щодо передачі Україні винищувачів

Олаф Шольц вважає, що питання передачі Україні винищувачів не таке гостре; натомість Німеччина зосереджена на наданні танків, боєприпасів та створенні "робочої системи ремонту". Також ФРН передаватиме системи протиповітряної оборони, і в уряді переконані, що все це серйозно вплине на здатність України захищатися. 

До "коаліції винищувачів" Німеччина приєднуватися не планує. Шольц заявив, що і без передачі F-16 Німеччина взяла на себе додаткові зобов'язання щодо допомоги Україні. Позицію Шольца підтвердив і міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус – він заявив, що жодне з питань щодо передачі Україні літаків не буде вирішуватися у Бундесвері. 

Довідка. Про створення "коаліції винищувачів" заявив Володимир Зеленський. До неї вже доєдналися Велика Британія, Франція та Нідерланди. Країни спільно працюють над передачею Україні винищувачів F-16. 

Також на зустрічі в Берліні з Пісторіусом міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заперечив чутки про те, що Британія готова передати Україні F-16. За його словами, все, що може зробити країна, так це "тренувати пілотів і підтримувати". 

Що відомо про передачу Україні F-16

  • Уряд Бельгії погодився навчати українських військових пілотувати західні винищувачі, проте передати літаки країна поки не готова: прем'єр Александер де Кроо заявив, що усі 50 F-16, що має Бельгія, вже задіяні для захисту повітряного простору країн Бенілюксу та Балтії. 
  • Погодилася навчати українських пілотів і Велика Британія. Там відмову передавати винищувачі пояснюють тим, що це довгий процес, і попередньо потрібно навчити українських військових використовувати F-16 та налагодити інфраструктуру. 
  • Та навіть у випадку, якщо рішення про передачу Україні західних винищувачів буде ухвалене, чекати на них доведеться довго: голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що на доставку F-16 до України знадобиться щонайменше 18 місяців.