Є оптимістичний і песимістичний сценарій: коли Україна отримає західні літаки

15 червня 2023, 16:18
Читать новость на русском

У Брюсселі 15 травня проходить засідання "Рамштайн". На зустрічі присутній і міністр оборони України Олексій Резніков, який надасть колегам детальну інформацію про контрнаступ та повідомить про потреби ЗСУ, що включають й необхідність авіації західного зразка.

Питання щодо постачання Україні західних літаків для ефективнішої боротьби із Росією наразі активно розглядається. Про це 24 Каналу розповів Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт.

Дивіться також Навчання вже почалися: Столтенберг зробив інтригуючу заяву про F-16

Літаки для України

Олександр Мусієнко пояснив, що наразі пілоти навчаються, а самі літаки вочевидь готуються до вирушення в Україну. Мовиться першочергово про F-16 та, ймовірно, про F-18. Втім, щодо останніх Україна надіслала запит із проханням перевірити технічний стан цих винищувачів, які готова передати нам Австралія. 

Коли вони з'являться в українському небі, то є 2 прогнози. Один оптимістичний, коли наші війська будуть в районі адмінмежі із Кримом – десь в середині – кінці жовтня, щоб їх активно залучати до деокупації Криму,
– пояснив він. 

Відповідно до песимістичного сценарію, рішення може бути відкладеним на перший квартал наступного року. Втім, процес вже запущений. Наразі активно долучаються до авіаційної коаліції Данія та Нідерланди. Ключова роль у США, за якими завершальна угода. 

Україна просить у партнерів 50 літаків західного зразка. Натомість Австралія каже, що готова віддати нам 40 – 50 бортів, а це дає оптимістичні прогнози. Ідеальним варіантом було б отримати 8 – 10 ескадрилей винищувачів. 

F-16 для України: останні новини

  • Кілька країн НАТО вже ухвалили рішення щодо навчання українських пілотів на винищувачах четвертого покоління F-16. Воно розпочнеться вже цього літа. 
  • Президент США Джо Байден заявив про важливе рішення, яке полягає у тому, що американці  навчатимуть українських пілотів управлінню винищувачами. 
  • Після цього у НАТО оголосили про створення коаліції винищувачів. До неї доєдналися вісім країн: Велика Британія, Нідерланди, Польща, Данія, Швеція, Бельгія, Португалія та Франція.