"Похід на Україну" не буде легким, – Кулеба про те, чи готова Україна дати опір Росії

29 листопада 2021, 13:41
Читать новость на русском

Українські бійці, які вже не перший рік боронять нашу землю від рук загарбників, мають чималий досвід у військовій справі. Цього досвіду вистачить для того, аби протистояти Росії у разі широкомасштабного вторгнення.

 

Таку думку озвучив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю.

Важливо Як НАТО може допомогти Україні протидіяти Росії: пропозиція Шмигаля

Кулеба зазначив, що ще на початку 2014 року наші ЗСУ не були готові до ефективної оборони від російської агресії, наша армія була у невтішному стані.

Але ми швидко зібралися, піднявся великий народний рух, люди долучилися до Збройних сил і вирушили на фронт, щоб захистити країну. Сьогодні ми набагато краще підготовлені, ніж у 2014 році, і якщо у нас не буде іншого варіанту, окрім як боротися за нашу країну, ми будемо боротися,
– наголосив очільник українського МЗС. 

За словами міністра, зараз Україна має іншу армію з набагато більшим досвідом. Вона, як влучно зауважив Кулеба, набагато сучасніша, ніж у 2014 році.

"І слід пам'ятати, що Росія не змогла досягти всіх своїх цілей навіть тоді, у 2014 році, так що для російської армії "похід на Україну" нині аж ніяк не буде легким", – підкреслив Кулеба.

Зверніть увагу! В українському Міноборони визнали, що загроза російського вторгнення в Україну є цілком реальною. Проте, як пояснили у відомстві, такі загострення є регулярними і українські військові до них повністю готові.

Варто наголосити, що керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов раніше заявив, що Росія може розпочати активні бойові дії проти України у січні чи на початку лютого 2022 року.

Що цьому передувало

  • Про можливу підготовку нападу Росії на Україну повідомляли й американські ЗМІ, посилаючись на дані розвідки та джерела в адміністрації. Водночас наголошувалося, що Кремль поки що не ухвалив остаточного рішення.
  • У листопаді це підтвердила українська розвідка. Зазначили, що чисельність військ держави-агресорки досягла 90 тисяч.
  • У США активно готуються до можливого вторгнення Росії в Україну і проводять консультації з партнерами. Швеція, Канада та Німеччина заявили, що допоможуть Україні за потреби.