Українські розвідники запевнили, що уважно відстежують ситуацію, яка склалась поблизу лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях Криму й Донецької і Луганської областей.

Читайте також Ми готові до нового витка бойових дій, – командувач ОС

Чисельність військ Росії на кордоні

Станом на початок листопада 2021 року біля нашого кордону та на тимчасово окупованих територіях Росією зосереджено угруповання військ (сил) загальною чисельністю близько 90 тисяч осіб,
– зазначили в ГУР.

До його складу входять війська:

  • 8 і 20 армій південного та західного військових округів;
  • сили та засоби Чорноморського флоту Росії.

Поблизу кордону базуються окремі з'єднання та частини 4 і 6 армій військово-повітряних сил та протиповітряної оборони повітряно-космічних сил Росії.

Водночас на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей розгорнуті та діють два армійські корпуси російських окупаційних військ.

Росія регулярно проводить навчання

Розвідники інформують, що протягом другого півріччя 2021 року поблизу кордону Росія провела серію широкомасштабних командно-штабних навчань.

Після завершення зазначених заходів частини та підрозділи 41-ї армії залишились у районі населеного пункту Єльня, що у Смоленській області, на відстані близько 260 кілометрів від кордону з Україною,
– додали у Міноборони.

Ймовірне скупчення військ Росії: коротко

  • Журналісти Washington Post раніше писали, що Росія знову стягує війська та техніку до кордону з Україною. За даними видання, це викликало стурбованість в офіційних осіб у США та Європі.
  • Натомість у Генеральному управлінні розвідки Міністерства оборони зазначили, що станом на 1 листопада додаткового перекидання російських підрозділів, озброєння та техніки не фіксують.
  • Однак радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати Америки продовжують пильно стежити за ситуацією на лінії розмежування.
  • Politico оприлюднило знімки з супутника, на яких видно скупчення бронетанкових частин, танків, а також самохідної артилерії разом із військами у районі російського міста Єльня.
  • Олексій Данілов заперечив інформацію, яку поширюють західні медіа про ймовірну концентрацію російських військ на кордоні з Україною, назвавши це "свідомою дезінформацією".