США стежать за ситуацією

Водночас у Сполучених Штатах кажуть, що продовжують детально стежити за ситуацією. Про це йдеться у заяві радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, оприлюдненій на сайті Білого дому.

Читайте також Україна не залишиться без допомоги США, якщо Росія піде на ескалацію, – Єрмак

У минулі вихідні у нас була можливість провести консультації з ключовими союзниками та партнерами з питання України й забезпечення того, щоб ми захищали суверенітет і територіальну цілісність країни та підтримували її. Ми будемо продовжувати уважно стежити за ситуацією. І зараз мені більше нічого додати,
– наголосив він.

Ситуація біля кордонів України

  • Журналісти Washington Post раніше писали, що Росія знову стягує війська та техніку до кордону з Україною. За даними видання, це викликало стурбованість в офіційних осіб у США та Європі.
  • Однак українські розвідники запевнили, що уважно стежать за всіма переміщеннями сил окупанта і зміною їхньої чисельності та зазначили, що російських військових не побільшало біля кордону.

Допомога США для України

Наприкінці травня держдеп США зробив запит на надання фінансової допомоги Україні у 2022 році. У відомстві просять виділити 255 мільйонів доларів, які направлять на:

  • посилення можливості нашої держави у протидії агресії з боку Росії;
  • прискорення процесу реформ у боротьбі з корупцією;
  • інститутів, що необхідні для європейської інтеграції.

Дмитро Кулеба під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтона запевняв, що Україна є важливим пріоритетом зовнішньої політики США.