Європейський Союз розвернувся спиною до Росії, – Давидюк розповів про головні ознаки

15 жовтня 2022, 15:49
Читать новость на русском

Після початку неприхованої агресії Росії проти України країни ЄС змінили вектори своєї енергетичної політики. У Брюсселі звертатимуться до Москви у питанні газу лише у разі гострої потреби.

Все свідчить про те, що Росія остаточно втратила європейський газоринок. Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк.

Зверніть увагу Перша в Європі: яке рішення Польщі може змінити все для "Газпрому" в регіоні

Експерт вважає, що тиснучи на країни ЄС у газовому питанні, Росія "дуже прорахувалася".

Європейськи Союз розвернувся спиною до Росії. Вони не хочуть повертати цю дружбу. Це можна зрозуміти й з виступу Борреля, і з терористичних атак по двох своїх вітках газогонів. Путін на цьому тижні виступив й запропонував транспортувати газ до Європи по третій вцілілій вітці. Однак це вже нікому не треба,
– пояснив оглядач.

За його словами, глава Кремля "потрапив у пастку Ердогана", коли почав просувати ідею розширення постачань газу через "Південний потік".

"Путін збагачуватиме Ердогана й робитиме його "турецьким шейхом", а сам біднішатиме. Тим часом ЄС переходить на Північну Африку, Норвегію та США і на скраплений газ із Катару. Так відбувся перерозподіл газоринку ЄС – найбільшого ринку у світі. Тепер на цьому ринку місця для російського газу немає", – додав політолог.

Читайте також Поліція Німеччини почала розслідувати вибухи на "Північних потоках": версія про саботаж основна

Чи зберегла Росія енергетичний вплив у Європі: дивіться відео

На його думку, у Європі буде ще попит на російський газ, але лише у випадках гострої нестачі енергоресурсів.

"Вони впускатимуть "краплі" цього газу, але загалом Росії зараз не вірять, тому що її газ пахне тероризмом та диктатурою. Україна довела цю інформацію до світу, вона справилася з цією задачею: від біженців та емігрантів, які тікали від війни, до дипломатів та політиків, які туди приїжджали та переконували всіх. І найголовніше – справились військові, які зробили так, що Україна встояла впродовж цього літа", – резюмував Давидюк.

Вас також може зацікавити – на що готовий Путін, щоб всадити Зеленського за стіл перемовин: дивіться відео

Крах газової монополії Росії: останні новини

  • Російський диктатор Владімір Путін зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом 13 жовтня. Росія хоче створити у Туреччині газовий хаб, аби експортувати через неї більше газу, і таким чином зберегти свій вплив на Європу.
  • Росія вже показала себе ненадійним постачальником. Тож Європа все-таки налаштована на відмову від газу країни-агресорки. Раніше у Брюсселі заявляли, що повністю це може відбутися лише до 2027 року. 
  • Раніше Кремль заявив про затримання диверсантів, які нібито мали намір підірвати "Турецький потік", яким Росія транспортує газ до Болгарії.