У Червоному Хресті відповіли на вимогу України направити місію в Оленівку
Джерело:
Міжнародний комітет Червоного ХрестаУ Червоному Хресті відповіли на вимогу української сторони терміново направити місію в Оленівку, щоб перевірити умови утримання окупантами українських полонених. В організації заявили, що не можуть проникати у такі місця силою.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак поставив вимогу перед Міжнародним комітетом Червоного Хреста направити місію до колонії в окупованій Оленівці до 19 жовтня. Але в організації натякнули, що не можуть цього зробити.
До теми Це не клуб із привілеями, – Зеленський розкритикував дії Червоного Хреста щодо Оленівки
Що відповів Червоний Хрест
У ЧХ заявили, що теж розчаровані відсутністю доступу до всіх військовополонених. При цьому вони не уточнили, хто саме заважає їм отримати цей доступ та назвали повномасштабну війну Росії проти України збройним конфліктом.
Ми поділяємо розчарування через відсутність у нас доступу до всіх військовополонених, які перебувають у міжнародному збройному конфлікті між Росією та Україною. Ми працюємо з лютого, щоб отримати доступ для перевірки умов та поводження з військовополоненими та інформувати їхні сім'ї про своїх близьких. Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі, які ми не змогли побачити,
– повідомили в організації.
Там нагадали, що Третя Женевська конвенція "зобов'язує сторони у міжнародному збройному конфлікті надати Міжнародному комітету Червоного Хреста негайний доступ до всіх військовополонених та право відвідувати їх, де б вони не утримувалися".
В організації сказали, що в Оленівку їх не пустили
Червоний Хрест повідомив, що були готові впродовж кількох місяців відвідати колонію окупантів в Оленівці. Проте не змогли цього зробити. При цьому в Міжнародному Комітеті організації забули уточнити, хто саме став на заваді місії.
Ми хочемо наголосити, що наші команди готові на місцях і були готові протягом кількох місяців відвідати пенітенціарну колонію в Оленівці та будь-яке інше місце, де утримуються військовополонені. Однак, крім надання доступу вищою владою, це вимагає практичних заходів для реалізації на місцях. Ми не можемо силоміць проникнути в місце утримання під вартою чи інтернування, куди нас не пустили.
– мовиться у повідомленні.
Там наголосили, що надання МКЧХ доступу до військовополонених є юридичним зобов'язанням і "місія може бути досягнута лише за допомогою скоординованих зусиль зі сторонами у конфлікті".
Нагадаємо, що окрім неналежних умов утримання, у ніч проти 29 липня Росія скоїла теракт на території Оленівки, вбивши частину українських полонених, які були в колонії. Офіційних списків загиблих досі немає і Росія намагається приховати свою причетність до теракту, тож допускає в Оленівку ні українських представників, ні міжнародних.
Нагадаємо – ЧХ заявив, що не гарантував безпеку захисників Азовсталі у полоні: дивіться відео