Намалюють 80% голосів на виборах: ISW про те, для чого Путіну "мовчанка" щодо мобілізації

10 жовтня 2023, 11:15
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Вже навесні 2024 року російська влада планує провести президентські вибори. Кремль хоче "намалювати" Путіну більш ніж 80% підтримки, однак для цього потрібно вберегти спокій у суспільстві.

У ISW проаналізували, чому Владімір Путін офіційно не оголошує мобілізацію населення, а лише приховано кидає росіян на фронт. Варто додати, що у жовтні почався осінній призов, однак міноборони Росії поспішно запевнило, нібито на війні їм вистачає і контрактників.

Дивіться також Перемололи еліту путінського війська: як ЗСУ по кілька разів знищували російські бригади

Вибори без вибору

У щоденному звіті ISW розповіли, що наразі Росія зосередилася на черговому акті псевдолегітимності  – на "законному" проведенні президентського голосування у 2024 році. 

Влада не буде створювати жодну загрозу для нинішнього президента Росії, хоча і прагне створити подобу вільних та чесних виборів. Повідомляється, що Кремль планує заявити про понад 80% підтримки Путіна. Це має показати, що Росія є сильною та функціонуючою державою, а Путін – ефективним та талановитим лідером. 

Кремль посилив контроль над інформаційним простором, щоб розвіяти суперечки про нову хвилю мобілізації на війну. Російська влада схвильована впливом війни на підтримку і саме тому відмовляється проводити додаткову мобілізацію та переводити країну повністю у стан війни.

Наразі всередині Кремля точаться дискусії щодо того, чи варто заморожувати війну, чи потрібно продовжувати бойові дії. Скоріше за все Путін обирає перший варіант – принаймні до виборів президента Росії в березні 2024 року. Російські війська проводитимуть стратегічну боротьбу та спробують запобігти "проривам" фронту з боку ЗСУ.

Мобілізація перед виборами президента, ймовірно, погіршить соціальну, економічну та внутрішньополітичну ситуацію в Росії. Він додає, що російська влада, ймовірно, поступово посилить внутрішні репресії напередодні виборів.

Часткова мобілізація в Росії: що відомо

  • Частину призовників в армії спонукатимуть підписати контракт, розповідаючи казки про роботу у глибокому тилу. Росіяни як мотивацію використовують гроші, через що росіяни залишаються в армії, однак такий ресурс вичерпний.
  • Щоб уникнути прямого призову росіян, Кремль порушує всі міжнародні норми та залучає до війни українців з окупованих територій. Москва нав'язує тим російські паспорти, після чого апелює до "обов'язку боронити країну",
  • У коментарях під останнім виступом Путіна росіянки влаштували флешмоб – вони вимагали від президента Росії повернути їх чоловіків додому. Зокрема, лунали заклики провести демобілізацію, а дехто писав, що ті на війну зовсім не хотіли.