Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний політик Геннадій Гудков. За його словами, Путін продовжує свій жорстокий план ведення війни, використовуючи для цього загибель російських солдатів та офіцерів.

До теми Нестача резервів: що вигадує Росія, аби уникнути відкритої загальної мобілізації

Женуть на війну, як стадо

Молодих і недосвідчених хлопців спонукатимуть підписати контракти й певна частина з них, ймовірно, так зробить. Це стане додатковим підсиленням до тої мобілізації, яка відбувається в Росії за гроші. Щобільше, виплати тепер зростають, зокрема й за загибель.

Їх женуть на війну, як стадо й цей призов також використовують для додаткової мобілізації. Ці молоді хлопці опиняться в ситуації, коли їх схилятимуть до підписання контракту, обіцятимуть, що вони стоятимуть на 2 – 3 лінії, ніколи не будуть на лінії фронту, а тільки вантажитимуть набої в глибокому тилу,
– розповів Геннадій Гудков.

Російська влада постарається призвати якнайбільше людей. Всі вони опиняться в умовах, коли треба буде умовно рік безплатно служити, ризикувати, дідівщину та дискримінацію в армії теж ніхто не скасовував.

"Ефект шоку, який відчують молоді хлопці, які попадають в армію, намагатимуться використати для підписання контрактів", – підкреслив російський опозиційний політик.

Гудков пояснив, як відбуватиметься мобілізація в Росії: дивіться відео

Як з тими, кого мають демобілізувати

За словами Гудкова, таких людей всіляко переконуватимуть залишитися у війську. Наразі росіян вербують завдяки виплатам, але, як правило, на це погоджуються люди з депресивних регіонів, або ті, які мають борги. Проте такий резерв вичерпний.

Вони психологічно опрацьовуватимуть тих, хто звільняється і тих, хто приходить. Буде такий момент, коли вони спробують хоч когось загнати на фронт,
– сказав Гудков.

Як тільки людський ресурс, який приходить за гроші, закінчиться, тоді на росіян чекають великі зміни. Багато так званих "благополучних регіонів" Росії ще не відчули на собі впливу війни, наразі їх не чіпають, щоб не виникало хвилі незадоволення, якої влада поки боїться.

“Але коли закінчаться ресурси за гроші, вони використають і цей варіант. Для нього вже все придумали: великі терміни за ухиляння від служби, неможливість виїхати без довідки з військкомату, різні реєстри. Ресурси закінчуються, тому, думаю, кампанія примусової мобілізації не за горами", – акцентував Гудков.

Мобілізація в Росії: що відомо

  • Президент Росії Владімір Путін підписав указ про початок осіннього призову з 1 жовтня 2023 року. Згідно з документом, призвати планують 130 тисяч осіб. У генштабі ЗС Росії кажуть, що не мають жодних планів проведення додаткових мобілізаційних заходів, бо нібито у війні проти України є достатньо охочих служити за контрактом.
  • У своїх останніх заявах Путін переконує, що за останні місяці кількість добровольців у Росії нібито складає майже 300 тисяч людей. Також він фантазує, що до військкоматів щоденно приходять "свідомі" чоловіки, які знають, "за що готові віддати життя".
  • Росія всіма можливими способами намагається поповнити особовий склад для війни в Україні. Зокрема, держава-терорист використовує для цього мігрантів та бідне населення з союзних країн. Оприлюднені матеріали доводять, що Росія залучила до війни проти України 198 бойовиків з громадянством Куби.