Друг Путіна закликав підірвати ядерну бомбу на території Росії: чи здатен на це диктатор
Росія знову починає нарощувати ядерну риторику. Днями людина з ближнього оточення Путіна запропонувала випробувати ядерну зброю на архіпелазі Нова Земля.
У такий спосіб хочуть вкотре залякати західний світ, аби той схилявся до рішень, потрібних Росії. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан, зазначивши, що країна-агресорка не вперше використовує ядерний шантаж.
Читайте до теми Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще в 1990 році, – Зеленський
Що стоїть за ядерними погрозами
Друг Владіміра Путіна президент Національного дослідницького центру "Курчатовський інститут" Михайло Ковальчук запропонував підірвати ядерну бомбу в Арктиці, щоб налякати Захід. Він також закликав до повернення випробувань ядерної зброї на Новій Землі. Це, мовляв, "підштовхне Захід" до діалогу.
Брати (Михайло та Юрій – 24 Канал) Ковальчуки – це ближнє оточення Путіна, вони були одними з ініціаторів нападу на Україну, вбивства сотень тисяч українських громадян. Тобто ці брати розуміють, що вони вже своєю смертю не помруть. Тому для них застосування ядерної чи не ядерної зброї – вже не суттєво,
– зазначив Роман Світан.
Випробування "Цар-бомби", яке Ковальчук навів у приклад, справді розірвали над архіпелагом Нова Земля у 1961 році, аби показати міць напрацювань Радянського Союзу. Однак виробничі потужності Росії й близько не такі ж як в СРСР.
"Думаю, ця пропозиція лише для того, аби підняти (ядерну – 24 Канал) риторику в інформаційному полі. Вони вже не знають, з чиїх уст закидувати цю риторику. Мєдвєдєв вже не підходить, він спився і його ядерна риторика схожа лише на риторику клоуна", – заявив військовий експерт.
Однак і брати Ковальчуки – це не дуже вдалий варіант, адже усім відомо, що вони заохочували Путіна до повномасштабного вторгнення в Україну.
"Дій не буде ніяких – жодних вибухів, де б вони там не хотіли. Вони не піднесуть питання в дію. Інакше тоді російську економіку без вагань зітруть. Вранці росіяни прокинуться і в них "світла в бані" не буде, – наголосив Світан.
Роблять це для того, аби залякати світових консервативних політиків росіянами й підштовхнути до певних рішень, які будуть вигідні Росії.
Роман Світан про мотиви ядерної риторики: дивіться відео
Звичайна лякалка від Росії
Нагадаємо, що в різні періоди посилення ядерних погроз від Росії, "на сцену" сходив і Китай. У Пекіні чітко заявили, що використання ядерної зброї є недопустимим, що може слугувати певним фактором стримування для Росії.
Водночас використання ядерної зброї на території Росії безпосередньо може виглядати як певний обхід цієї заборони. При цьому не варто й забувати про міжнародні конвенції, які забороняють випробування чи застосування ядерної зброї на будь-якій території.
Домовленості існують ще з минулого тисячоліття і з певного періоду часу немає фактів використання ядерної зброї з боку підписантів конвенцій. Тому підрив ядерної бомби в будь-якому місці розцінюватимуть як випробування, тобто порушення та вихід зі світових конвенцій про світову ядерну безпеку,
– зауважив Світан.
Тому дуже малоймовірно є підрив ядерної бомби навіть на російській території. Такі вкиди намагаються поширити у медіапросторі перед масштабними діями в межах контрнаступу ЗСУ.
Ядерна безпека: останні новини
- Нещодавні супутникові знімки показали, що США, Росія та Китай відновили активність на своїх ядерних полігонах. Так, зокрема на полігоні росіян "Нова Земля" триває масштабне будівництво.Зокрема, до порту прибувають кораблі й нові транспортні контейнери. Журналісти помітили також, що вглиб арктичних гір риють тунелі.
- До слова, ексофіцер розвідки ВПС США Седрік Лейтон вважає, що росіяни намагаються підійти до самої межі. Та навіть можуть готуватися до можливого ядерного випробування.
- Тим часом у Північній Кореї конституційно закріпили свою політику щодо ядерної зброї. Так, північнокорейський диктатор Кім Чен Ин заявив, що країні важливо пришвидшити модернізацію ядерної зброї. У такий спосіб планують мати остаточну перевагу "стратегічного стримування". Нагадаємо, що напередодні Кім Чен Ин зустрічався з Путіним. У світі боялись, аби Росія не передала КНДР ядерні технології.