ПВК "Вагнера" протистоїть армії Росії, але водночас і паразитує на ній: аналіз ISW
Джерело:
ISWГрупа "Вагнера", схоже, намагається представити себе як ефективну військову структуру окупантів. Однак екперти переконані, що її можна назвати паразитичним воєнізованим формуванням.
ПВК не вистачає основних адміністративних органів для ведення обліку своїх найманців та належного зв'язку з владою. Про це розповіли у звіті американського Інституту вивчення війни.
До речі У США визнають ПВК "Вагнера" злочинною організацією: Білий дім анонсував санкції
Родичам повертають порожні труни
Так, з'являється все більше повідомлень, що родичі загиблих "вагнерівців" отримують неправдиву інформацію про їхній стан та місцеперебування.
- Депутат Держдуми Євген Ступін заявляв, що сім'ї росіян, які підписали контакт з "групою Вагнера" і вирушили воювати з Україною, скаржаться на повну відсутність звісток про своїх близьких.
- Російське видання "Дощ" розповідало історію про жінку, яка отримала запечатану труну свого чоловіка, свідоцтво про смерть і медаль, але після похорону дізналась, що він живий. Його затримали в Україні.
Пригожин співпрацює з міноборони
Очільник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин критикує керівництво міністерства оборони Росії. Попри це, структура може додатково співпрацювати з МО.
Відомий російський мілблогер опублікував дані, що вагнерівці біля Бахмута використовують:
- термобаричну артилерійську систему ТОС-1А,
- різні самохідні установки гармат і мінометів,
- кілька броньованих машин і літак Су-25.
Це доводить, що ПВК таки співпрацює з російським міноборони. Хоча військовослужбовці "Вагнера" можуть самостійно керувати цими засобами, вони покладаються на міноборони у питаннях матеріально-технічної підтримки та обслуговування.
Конкуренція все ж посилюється
Розвідка США підтвердила конкуренцію між міноборони та групою Вагнера. Між Пригожиним і чиновниками російського Міноборони є "розкол" внаслідок постійної конкуренції.
На думку аналітиків, ПВК стає "центром військової влади" зі своїм 50-тисячним угрупуванням. Наприклад, окупанти свідомо уникають прямого визнання участі військ вагнерівців у заявленому захопленні Кліщівки Донецької області 19 січня.
Актуально про конфлікт Пригожина й Путіна
- У Кремлі заявили, що до боїв за Соледар не причетні найманці Пригожина. Саме через них цей напрямок є однією з найгарячіших точок на всій лінії фронту. І саме цим напрямком "пишається" Пригожин, який наголошував, що це його війська наразі штурмують позиції українських оборонців на Бахмутському напрямку.
- Натомість президент Росії Владімір Путін нещодавно в ефірі одного з федеральних телеканалів публічно приписав "успіхи у Соледарі" міністерству оборони. І ні словом не обмовився про ПВК "Вагнера", яке й дійсно там воює.
Зверніть увагу! Наразі в Україні перебувають приблизно 50 тисяч "вагнерівців". Понад 90% з них – завербовані в'язні. Водночас найманці зазнають значних втрат.
Так, Financial Times інформує, що під час боїв на ділянці Соледар – Бахмут ПВК "Вагнера" втратила 4 тисячі найманців загиблими та 10 тисяч пораненими.