Застереження для Путіна: що означає заява Сунака про дії Росії в Чорному морі
Прем'єр-міністр Великої Британії заявив, що Чорноморський флот Росії намагався атакувати крилатими ракетами торгове судно в Одеському порту. Такі заяви свідчать про те, що толерувати російській агресії у Чорному морі ніхто не буде.
Сьогодні триває активна боротьба за контроль над Чорним морем між Росією і членами Альянсу. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що країни НАТО разом з Україною розробили шлях у Чорному морі й він працюватиме, незалежно від того, чого хочеться Росії.
Зверніть увагу Один із пунктів контролю Чорного моря: чим важливі "вишки Бойка"
Чи будуть наслідки для Росії
Невдовзі з'явилося повідомлення, що бойова авіація Великої Британії контролює узбережжя країн Європейського Союзу, зокрема Румунії та Болгарії, а США посилюють свої авіаційні сили у Румунії.
Це навіть не натяк, а вказівка Росії про те, що якщо вона намагатиметься в якийсь спосіб завдати удару по цивільних суднах, то всі засоби ураження, або все те, що летить – просто буде знищено,
– сказав керівник Центру громадської аналітики "Вежа".
Українське ППО спрацювала дуже чітко і збила ракети. Це означає, що ні Україна, ні наші союзники не дозволять Росії втручатися у цей процес і повністю контролювати Чорноморський регіон.
Валерій Клочок пояснив, що означають заяви британського прем'єр-міністра: дивіться відео
Чорне море – не російське
Варто згадати про атаку на базу флоту країни-агресорки у Новоросійську та підбитий російський танкер у Керченській протоці. Ці атаки свідчать про те, що Україна також впливає на ситуацію в регіоні.
Зауважимо, що Україна починає повертати контроль над Чорним морем. Зокрема 11 вересня стало відомо, що наші захисники повернули під контроль держави так звані "вишки Бойка" – бурові газовидобувні платформи В312 та В319, які були збудовані біля берегів Криму у 2010 та 2012 роках. Після окупації Криму Росія привласнила їх собі та з їхньою допомогою незаконно видобувала газ на українському шельфі.Росія доволі потужно контролює Чорне море і цього не треба применшувати. Утім, підсилення Чорноморського регіону країнами НАТО вказує на те, що Альянс напряму дотичний до встановлення безпеки у всьому Чорному морі.
Чорне море – не російське, як про це часто полюбляє говорити Путін. Ніхто не толеруватиме російську агресію в цьому регіоні, зокрема й країни НАТО, бо такі заяви свідчать, про те, що вони готові до практичних кроків,
– підкреслив Валерій Клочок.
Ситуація у Чорному морі: останні новини
- Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час свого виступу в парламенті звинуватив Росію в спробі завдати ракетного удару по цивільному судну в Чорному морі. За його словами, корабель під прапором Ліберії 24 серпня атакували кількома ракетами, зокрема "Калібрами". Атаку відбили українські захисники.
- Керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла, що після відновлення судноплавства з українських портів росіяни почали більше атакувати острів Зміїний. Ворог продовжує свій терор, намагаючись переконати судновласників, що, запропонований Україною гуманітарний шлях, є небезпечним.
- Упродовж 11 – 15 вересня військово-морські сили Румунії та США організують у Чорному морі й дельті Дунаю багатонаціональні навчання. Під час них планують налагодити взаємодію у боротьбі з вибуховими предметами, які заважають суднам. Приєднатися до навчань запросили й Україну.