Росія хоче мати повністю контрольований анклав в Україні, – Чалий
Поки Україна має слабкі місця мирно врегулювати конфлікт з Росією не вдасться. Кремль не хоче бачити Україну незалежною, тому намагається докласти максимум зусиль для досягнення цілі.
Про це в ефірі 24 каналу розповів експосол України у США Валерій Чалий. Він наголосив, що не вірить у домовленості з Росією.
До теми Найвищий ступінь тривоги, – посол України в Німеччині про нарощування військ Росії
"Фактично, Росія хоче мати повністю контрольований анклав на території України. Це неприпустимі речі. Росія не має права нам заперечувати свій вибір моделі безпеки", – підкреслив експосол.
Сценарій безпеки
"Наразі існує нереалістичний сценарій, але він поки найбільш ефективний. Це приєднання України до колективної системи безпеки та оборони – НАТО. Зрозуміло, що сьогодні політичного консенсусу в НАТО немає", – повідомив Чалий.
На його думку, інший важливий елемент – це готовність України зупинити російську агресію. Водночас вона має бути достатньо сильною, щоб їй не намагались нав'язали здачу суверенітету.
Читайте також Не загрожують, але будуть захищатися: у Кремлі прокоментували можливість вторгнення в Україну
"Тоді може бути мирна перемога. Зараз всі ці розмови – нереалістичні. На жаль, не буде ніякого врегулювання, поки Україна матиме слабкі місця", – повідомив Чалий.
Завдання для України
На думку експосла для врегулювання конфлікту Україна повинна:
- підсилити інституційні спроможності;
- підсилити оборонну здатність;
- розбудовувати нові альянси з Великою Британією, країнами НАТО, США.
Чалий наголосив, що дипломатичні розмови важливо продовжувати. Оскільки Україна має заважати Росії нав'язувати світу позицію, мовляв, це ми "руйнуємо дипломатичний трек".
Чалий розповів про плани Росії щодо України: дивіться відео
Загроза російського вторгнення: останні новини
- Через те, що ЄС не має оборонного альянсу з Україною, у разі загострення ситуації на Донбасі Київ може розраховувати лише на себе. Максимум, чим може допомогти Євросоюз – політична, дипломатична, економічна та фінансова допомога.
- Однак Україна отримала сильніших партнерів, здатних без остраху вступити в бій з агресором.
- Водночас Дмитро Кулеба заявив, що Україна та Захід спільно працюють над планом стримування агресії з боку Росії. За словами міністра, наразі мовиться не про "побоювання", а про цілком реалістичну оцінку загроз.