Таку думку висловив посол України в Німеччині Андрій Мельник. За його словами, нова військова база окупантів розташована за 300 кілометрів від українського кордону.

До теми Не загрожують, але будуть захищатися: у Кремлі прокоментували можливість вторгнення в Україну

"Боїмося, що може статися нове воєнне вторгнення за сценарієм "Крим 2.0". У нас (України – 24 канал) панує найвищий ступінь тривоги", – наголосив посол.

Заборона на імпорт російської нафти й газу

На думку дипломата, потрібно вести ембарго на імпорт на продукцію Росії. Мовиться про російську нафту та газ.

Нова коаліційна угода має містити набагато більш болісні санкції, такі як ембарго на імпорт російської нафти та газу,
– зазначив Мельник.

Посол вважає, що "Північний потік-2" мають зупинити назавжди. Газопровід є головною зброєю Кремля. "Саме це (ембарго на імпорт – 24 канал) змусить Володимира Путіна відступити", – додав він.

Мельник: Росіяни залишили важке озброєння

Мельник зауважив, що після останніх масштабних військових навчань Кремля у квітні та восени 2021 року росіяни залишили на місцях дислокації важке озброєння. Зокрема, уздовж кордону України є:

  • реактивні системи залпового вогню;
  • ракетні установки;
  • артилерія;
  • танки.
Росіяни зосередили близько 114 тисяч солдатів біля східного кордону України та на окупованому Донбасі. Ще близько 32 тисяч російських військовослужбовців розміщено у загарбаному Криму. У Білорусі, імовірно, кілька тисяч.

Андрій Мельник

Посол України в Німеччині

Загроза біля кордону України: головне

  • У медіа раніше мовилось про збільшення кількості російських військ біля кордону України. В українському Міноборони заявили, що ретельно стежать за ситуацією.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав бути уважними через можливе вторгнення. Проте не спекулювати на ситуації.
  • Володимир Зеленський згадав про напруження поблизу кордону у своєму зверненні. Президент назвав дії Росії психологічним тиском, який більше не діє.