Росія хоче "власним" зерном забезпечити країни Африки: чи зможе замінити український експорт

19 липня 2023, 19:51
Читать новость на русском

Після виходу із зернової угоди, у Росії заявили, що буцімто "готові безоплатно постачати зерно найбіднішим країнам Африки". Утім, потужностей країни-окупантки не вистачить і повністю замінити постачання від України не вдасться.

Про це 24 Каналу зазначив сходознавець Михайло Якубович. Він пояснив, що надалі може відбуватися з цінами на зерно.

Дивіться також Усі сльози та соплі Росії – маніпуляція: чи вигідна для країни-агресорки зернова угода

"Російські потужності не дозволять повністю замінити постачання від України. Український ринок – це 5%. Але багато зерна йшло через Туреччину в Китай і тут питання що скаже він. Китай допоки якихось істотних заяв не робив", – наголосив сходознавець.

Спроба Росії пограти на кризі

Україна мала лідерські позиції щодо експорту насіння соняшника та кукурудзи, відзначив Якубович. Наразі ж відбувається зростання цін. Росія не має таких потужностей, навіть якщо вкраде щось з тимчасово окупованих територій. Так, в Криму сільське господарство руками росіян доведене до того, що закуповуються товари із Туреччини.

"Очевидно, що це спроба пограти на глобальній продовольчій кризі і налаштувати ці країни проти Заходу. Виникає питання, чому раніше була створена міжнародна коаліція з боротьби із сомалійськими піратами, але нічого не зроблено для боротьби з російськими в морі, де половина знаходиться під вогневим контролем НАТО", – поставив риторичне питання сходознавець.

Нові заяви так званої кремлівської "еліти": дивитись відео

Наразі Україна має вийти на якийсь рівень, аби мати змогу експортувати частину майбутнього врожаю і отримати прибуток.

Якщо виростуть ціни то навіть і менший експорт зерна він перекриє ті ж самі фінанси,
– додав Михайло Якубович.

Зернова угода: останні новини

  • 17 липня закінчився термін дії зернової угоди і Росія заявила про свій вихід допоки "не будуть виконані домовленості". Захід засудив цинічний крок країни-агресорки і закликав Кремль не вирішувати свої проблеми за рахунок найбідніших країн.
  • Росія відкрито погрожує суднам, які прямують до акваторії Чорного моря. Так зване міністерство оборони країни-окупантки заявило, мовляв з 20 липня вони розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів.
  • Тим часом у ніч на 19 липня Росія атакувала морські порти України. Під ударом російських військових опинилися "Одеса" та "Чорноморськ", зокрема зернові термінали та портова інфраструктура.