Росія постійно б'є по критичній інфраструктурі: у МВС розповіли, до чого готуватися взимку
18 жовтня 2022,
04:37
Читать новость на русском
Росіяни регулярно завдають ударів по критичній інфраструктурі нашої держави. Українська влада готувалася до цього, відтак серйозних колапсів на енергетичному фронті немає.
Попри це, українцям потрібно готуватися до складної зими. Про це 24 каналу сказав радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.
До теми Як зберегти тепло та обігріти власну оселю без опалення
Потрібно бути готовими до ударів
За словами радника МВС, росіяни можуть продовжити завдавати ударів. Так, у зимовий період українцям варто:
- намагатися переходити на альтернативне паливо;
- запасатися свічками;
- продумати запасні варіанти для приготування їжі.
До цього треба підготуватися і розуміти, що вірогідність така існує. Знову ж таки, сподіваємося, що нам нададуть ППО, яке дозволить збивати максимальну кількість російських дронів та ракет,
– підсумував Денисенко.
Нові деталі про атаку Києва дронами-камікадзе: дивіться відео
Опалювальний сезон в Україні: останні новини
- На українців очікує, мабуть, найскладніша зима за всі роки незалежності нашої держави. В Уряді запевнили, що опалювальний сезон в Україні розпочнеться вчасно. Жодних перенесень та змін не буде.
- Однак температурний мінімум у житлових приміщеннях взимку буде знижений до 16 градусів. Річ у тім, що наразі газ і вугілля слід використовувати економно.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що житлові будинки та теплові мережі готові на майже 90%. Тож невдовзі можна буде говорити про вихід на всі 100%. Але мовитиметься лише про ті регіони держави, де не ведуться активні бойові дії.
- Та важливо не лише налагодити роботу мереж, а й забезпечити себе необхідною кількістю палива, яке й генеруватиме тепло. Відомо, що у підземних газосховищах України зберігається майже 14 мільярдів кубометрів газу.
- До зими посилено готують й навчальні заклади. Як розповів очільник Міносвіти Сергій Шкарлет, понад 90% усіх садочків, шкіл та вишів уже готові до цього опалювального сезону.
- Українців закликали продовжити заощаджувати енергію. Це потрібно для проведення ремонтних робіт та уникнення планових відключень. Так, споживання електроенергії з 17 до 22 години має бути меншим на 25% – це стосується не лише побутового використання, а й підприємців.
- Жителів прилеглих до зони бойових дій територій забезпечать паливною деревиною. На допомогу з державного бюджету виділили понад 560 мільйонів гривень.