Чорне море – не власність Росії: як можна відновити зернову угоду
Росія вийшла із зернової угоди, чим поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Насамперед країни на березі Чорного моря повинні продемонструвати агресорці, що вона тут не має жодних прав.
Таку думку 24 Каналу висловив Дмитро Соломчук – член комітету Верховної Ради з аграрної та земельної політики. Зокрема, долучитись до відновлення зернового коридору може президент Туреччини Реджеп Ердоган.
Читайте також Мститиметься Путіну, – політолог припустив, як Ердоган діятиме щодо зернової угоди
"Передусім повинні долучитись країни в акваторії Чорного моря, бо воно не належить Росії. Мова про Румунію, Туреччину, Болгарію, які мали б гарантувати безпекові шляхи для суден", – зазначив Соломчук.
За його словами, відновлення зернової угоди має стати справою честі для Ердогана. Як відомо, президент Туреччини прагне зберегти свою лідерську роль у Чорноморському басейні.
Чи є альтернативні шляхи
Натепер зерно транспортують сухопутними шляхами. Вони працюють, але є труднощі. Зокрема, через польський кордон перевозять дуже невеликі обсяги – якихось 200 – 300 тисяч тонн на місяць.
Як відомо, Європейський Союз організував на кордонах з Україною так звані "коридори солідарності" для перевезення зерна. Однак у Єврокомісії заявили, що не можуть покрити додаткові виплати на транспортування.
Росія заблокувала експорт українського зерна: основне
- 18 липня Росія відновила режим тимчасово небезпечного району в північно-західній акваторії Чорного моря. Згодом окупанти заявили, що всі судна, які прямуватимуть в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів.
- Таким рішенням Владімір Путін ризикує втратити вплив на країни Африки. Так, лідер ПАР Сиріл Рамафоса відмовився від безоплатного російського зерна.
- Західні політики засудили рішення Росії про вихід із зернової угоди. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш навіть написав листа кремлівському диктатору, у якому закликав його зберегти угоду.
- На тлі виходу із зернової угоди Росія посилила обстріли портової інфраструктури України. Зокрема, дуже страждає Одещина.