Є прив'язка до "фетиш-дат", – Коваленко пояснив періодичність ракетних обстрілів

14 січня 2024, 09:27
Читать новость на русском

Починаючи з 29 грудня, російські окупанти завдають масованих ударів по Україні з періодичністю в 4 – 5 днів. Однак це пов'язано не лише з підготовкою до обстрілів, а й із певними датами.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко прокоментував російські атаки 24 Каналу. Зокрема, остання з них відбулася вранці 13 січня – напередодні Старого Нового року.

До теми Росія витратила кілька сотень мільйонів доларів на повітряну атаку України

"Я не виключаю, що навіть на Хрещення (19 січня за старим стилем – 24 Канал) вони влаштують такий терористичний акт. Тобто, також вкладатимуться в цю паузу. Тут не лише технічний процес, їхні можливості, а й прив'язка до таких фетиш-дат", – зазначив Коваленко.

З кожною атакою дедалі менше ракет

Попри дотримання періодичності обстрілів у 4 – 5 днів, ворог зменшує кількість засобів повітряного нападу, зокрема крилатих ракет. Так, вночі 29 грудня окупанти запустили близько 90 Х-101/Х-555/Х-55, вночі 2 січня – близько 70, 8 січня – 24, 13 січня – 12.

Використовуючи меншу кількість ракет, росіяни потребують менше часу для підготовки атаки.

"Не п'ять днів, не чотири дні – вони можуть підготувати три – чотири літаки за 48 – 72 години і відправити для завдання удару обмеженим боєкомплектом ті самі 12 ракет", – підсумував Коваленко.

Оперативно про тривоги й ракетну небезпеку для різних областей України читайте в нашому телеграмі.

Масована атака 13 січня: основне

  • Ворог застосував аеробалістичні "Кинджали" й крилаті ракети. Під ударом опинились Дніпро, Полтавщина, Чернігів, Кіровоградщина, Рівненщина, Хмельниччина.
  • Половина засобів ворожого нападу впали в полі або підірвались у повітрі. Юрій Ігнат це пояснив імовірною поганою якістю російської зброї та ефективністю української РЕБ.
  • Під час російської атаки 13 січня Польща активувала свою та союзницьку авіацію. Країна про всяк випадок підготувалась до захисту свого повітряного простору.