12 катастроф, які стали найжахливішими: забрали сотні людських життів, залишили людей без домівок й завдали надреальних збитків. Катастрофи, які зі скорботою згадуватимемо ще впродовж багатьох років...

1. Тайфун «Пабло» на Філіппінах

Внаслідок страшного лиха з 4 грудня впродовж кількох днів у країні загинули майже 500 людей. Ще більше 400 – отримали травми, сотні людей залишаються зниклими безвісти.


Фото: Рhoto-day.ru

Через стихію довелося скасувати десятки внутрішніх авіарейсів й припинити поромне сполучення, окрім того закриті школи та бізнес-установи.


Фото: Рhoto-day.ru

Раніше, 12 вересня, сильні дощі, які розпочалися після тайфуну "Saola", затопили близько 60% території Маніли, влада повідомляла про 72 загиблих. Ще близько 850 тисяч людей були змушені залишити свої затоплені будинки.

2. Землетруси в Ірані

12 серпня. Два руйнівні та смертоносні землетруси (магнітуда – 6,4 та 6,3) на північному заході Ірану забрали 308 людських життів. Більше 3 тисяч людей отримали травми. Після землетрусів трапилося 55 автершоків.


Фото: AFP

Понівечені будівлі міст та стерті із обличчя землі села, які стали братськими могилами, – наслідки страшної природної катастрофи.


Фото: AFP


3. Американська катастрофа: ураган «Сенді»

Цей потужний тропічний циклон утворився наприкінці сезону 2012 року (22 жовтня) й зачепив Ямайку, Кубу,Багамські Острови, Гаїті та узбережжя Флориди. Буквально за 6 годин він перетворився у тропічний шторм. Трагедія забрала із собою 185 життів.


Фото: Associated Press

Мільйони людей постраждали, під водою опинилися десятки міст.


Фото: Associated Press

"Враження, як після апокаліпсису", – розповідали очевидці.

4. Кубанська трагедія

Сильні дощі 6-7 липня 2012 року та техногенна катастрофа спричинили страшну катастрофу у Краснодарському краю у Росії. Місто Кримськ та Кримський район постраждали найбільше: там рівень води сягав 7 метрів. Внаслідок катастрофи загинула 171 людина, 34 тисячі – постраждали.


Фото: Вigpicture.ru

Основна та офіційна причина масової загибелі людей – недосконалість системи сповіщення населення.


Фото: Вigpicture.ru

Однією з версій масової загибелі людей в місті Кримську вважається злив води з Неберджаївського водосховища. Ще одна версія – місцеві мешканці кажуть про плани зливу води з водосховища і, ймовірно, внаслідок цього підтоплення міста мешканців не попереджали.


5. Повінь у Кореї

У Північній Кореї 4 серпня повінь забрала із собою 170 людей, ще 400 –зникли безвісти.
Сильні дощі позбавили даху над головою більше 200 тисяч людей і затопили понад 65 тисяч гектарів орних земель.


Фото: Reuters.com

Вже через місяць у Кореї трапилася схожа біда: внаслідок тайфуну Болавен, що прокотився країною на початку вересня, загинуло 48 людей, ще півсотні отримали травми


Фото: Reuters.com

6. Смертоносні дощі Китаю

У ніч з 21 на 22 липня у столиці Китаю Пекіні не припинялись рясні дощі, які вже назвали найсильнішими за останні 60 років. Жертвами стихії стали 111 людей, 47 вважаються зниклими безвісти.


Фото: Globallookpress.com

На вулицях паніка, аеропорти не приймають рейсів, тисячі людей евакуюють.


Фото: Globallookpress.com

7. Зсув ґрунту у Бангладеш

Повені та зсуви ґрунту у Бангладеш 26 червня поховали більше 100 людей. Зсув ґрунту на південному сході Бангладеш стався тоді, як глинисті береги місцевих річок деформувалися під впливом тривалих ураганних злив.


Фото: AFP/ Stringer

Місцеві ЗМІ повідомляли, що деякі загиблі були виявлені в затоплених будинках.


Фото: Radioazadlyg.org

8. Індійська біда

Потужна повінь, яка розпочалася 29 червня на північному сході Індії забрала життя щонайменше 80 людей, затопила близько 2 тисяч індійських сіл, найбільше постраждав штат Ассам. Місцева влада назвала повінь найпотужнішою в цьому регіоні з 2004 року.


Фото: Relaxic.net

Тоді безперервні мусонні дощі викликали в цьому районі в останні дні селеві потоки і потужний розлив річки Брахмапутра.


Фото: Relaxic.net

9. Мадагаскарський шторм

Тропічний шторм «Ірина» на початку березня на Мадагаскарі забрав життя щонайменше 73 людей, а близько 73 тисячі мешканців острова через трагедію змушені були покинути свої домівки.


Фото: AFP

Рятувальники повідомляли, що найбільше людей загинули на східному побережжі країни.


Фото: Ecocollaps.ru

10. Повені у Нігерії

Наприкінці серпня внаслідок повеней у Нігерії загинуло щонайменше 65 людей, ще 125 тисяч залишилися без даху над головою. У регіоні Досо, який постраждав найбільше, знищено понад 10 тисяч будинків.


Фото: Gfaclaims.com

Затоплено передмістя столиці Ніамей: вода вийшла з берегів річки Нігер. Також постраждали й інші країни регіону, зокрема, Сьєрра-Леоне, Буркіна-Фасо та Гана. Ситуація ускладнилася ще й тим, що країна потерпала від браку харчів.


Фото: Gfaclaims.com

11. Лавини в Афганістані

12 березня у Афганістані снігові лавини накрили 15 будинків у населених пунктах Пушаль і Каро повіту Мандуль. Загинло щонайменше 45 людей.


Фото: Оbozrevatel.com

Водночас, за повідомленням одного із афганських телеканалів "Толо" з посиланням на місцеву владу, у повіті Шикай північної провінції Бадахшан, який накрила лавина ще 4 березня, стихія знищила ціле село, з-під снігу вдалося витягнути більше 50 тіл загиблих, ще семеро людей вдалося врятувати, а близько 150 місцевих жителів вважаються зниклими безвісти


Фото: Кhaama.com

12. Італійські землетруси

Ряд землетрусів, які сколихнули північ Італії наприкінці травня, забрав життя у щонайменше 17 людей і призвів до страшних руйнувань, понад 300 отримали поранення, 1 людина вважається зниклою безвісти. 4 червня оголошене в Італії днем національної жалоби за загиблими.


Фото: AFP

Землетрус не лише зруйнував пам'ятки архітектури та завдав шкоди сирній індустрії регіону, під завалами опинилися також цінні твори мистецтва.
Фото: AFP

Місто Кавеццо в Італії перетворилось на пустку.

___________________________________________

Залишається тільки сподіватися, що такі катаклізми не повторяться у наступному році. Не вірте у кінець світу, людина здатна боротися за своє життя!