12 катастроф, які стали найжахливішими: забрали сотні людських життів, залишили людей без домівок й завдали надреальних збитків. Катастрофи, які зі скорботою згадуватимемо ще впродовж багатьох років...
1. Тайфун «Пабло» на Філіппінах
Внаслідок страшного лиха з 4 грудня впродовж кількох днів у країні загинули майже 500 людей. Ще більше 400 – отримали травми, сотні людей залишаються зниклими безвісти.
Фото: Рhoto-day.ru
Через стихію довелося скасувати десятки внутрішніх авіарейсів й припинити поромне сполучення, окрім того закриті школи та бізнес-установи.
Фото: Рhoto-day.ru
Раніше, 12 вересня, сильні дощі, які розпочалися після тайфуну "Saola", затопили близько 60% території Маніли, влада повідомляла про 72 загиблих. Ще близько 850 тисяч людей були змушені залишити свої затоплені будинки.
2. Землетруси в Ірані
12 серпня. Два руйнівні та смертоносні землетруси (магнітуда – 6,4 та 6,3) на північному заході Ірану забрали 308 людських життів. Більше 3 тисяч людей отримали травми. Після землетрусів трапилося 55 автершоків.
Фото: AFP
Понівечені будівлі міст та стерті із обличчя землі села, які стали братськими могилами, – наслідки страшної природної катастрофи.
Фото: AFP
3. Американська катастрофа: ураган «Сенді»
Цей потужний тропічний циклон утворився наприкінці сезону 2012 року (22 жовтня) й зачепив Ямайку, Кубу,Багамські Острови, Гаїті та узбережжя Флориди. Буквально за 6 годин він перетворився у тропічний шторм. Трагедія забрала із собою 185 життів.
Фото: Associated Press
Мільйони людей постраждали, під водою опинилися десятки міст.
Фото: Associated Press
"Враження, як після апокаліпсису", – розповідали очевидці.
4. Кубанська трагедія
Сильні дощі 6-7 липня 2012 року та техногенна катастрофа спричинили страшну катастрофу у Краснодарському краю у Росії. Місто Кримськ та Кримський район постраждали найбільше: там рівень води сягав 7 метрів. Внаслідок катастрофи загинула 171 людина, 34 тисячі – постраждали.
Фото: Вigpicture.ru
Основна та офіційна причина масової загибелі людей – недосконалість системи сповіщення населення.
Фото: Вigpicture.ru
Однією з версій масової загибелі людей в місті Кримську вважається злив води з Неберджаївського водосховища. Ще одна версія – місцеві мешканці кажуть про плани зливу води з водосховища і, ймовірно, внаслідок цього підтоплення міста мешканців не попереджали.
5. Повінь у Кореї
У Північній Кореї 4 серпня повінь забрала із собою 170 людей, ще 400 –зникли безвісти.
Сильні дощі позбавили даху над головою більше 200 тисяч людей і затопили понад 65 тисяч гектарів орних земель.
Фото: Reuters.com
Вже через місяць у Кореї трапилася схожа біда: внаслідок тайфуну Болавен, що прокотився країною на початку вересня, загинуло 48 людей, ще півсотні отримали травми
Фото: Reuters.com
6. Смертоносні дощі Китаю
У ніч з 21 на 22 липня у столиці Китаю Пекіні не припинялись рясні дощі, які вже назвали найсильнішими за останні 60 років. Жертвами стихії стали 111 людей, 47 вважаються зниклими безвісти.
Фото: Globallookpress.com
На вулицях паніка, аеропорти не приймають рейсів, тисячі людей евакуюють.
Фото: Globallookpress.com
7. Зсув ґрунту у Бангладеш
Повені та зсуви ґрунту у Бангладеш 26 червня поховали більше 100 людей. Зсув ґрунту на південному сході Бангладеш стався тоді, як глинисті береги місцевих річок деформувалися під впливом тривалих ураганних злив.
Фото: AFP/ Stringer
Місцеві ЗМІ повідомляли, що деякі загиблі були виявлені в затоплених будинках.
Фото: Radioazadlyg.org
8. Індійська біда
Потужна повінь, яка розпочалася 29 червня на північному сході Індії забрала життя щонайменше 80 людей, затопила близько 2 тисяч індійських сіл, найбільше постраждав штат Ассам. Місцева влада назвала повінь найпотужнішою в цьому регіоні з 2004 року.
Фото: Relaxic.net
Тоді безперервні мусонні дощі викликали в цьому районі в останні дні селеві потоки і потужний розлив річки Брахмапутра.
Фото: Relaxic.net
9. Мадагаскарський шторм
Тропічний шторм «Ірина» на початку березня на Мадагаскарі забрав життя щонайменше 73 людей, а близько 73 тисячі мешканців острова через трагедію змушені були покинути свої домівки.
Фото: AFP
Рятувальники повідомляли, що найбільше людей загинули на східному побережжі країни.
Фото: Ecocollaps.ru
10. Повені у Нігерії
Наприкінці серпня внаслідок повеней у Нігерії загинуло щонайменше 65 людей, ще 125 тисяч залишилися без даху над головою. У регіоні Досо, який постраждав найбільше, знищено понад 10 тисяч будинків.
Фото: Gfaclaims.com
Затоплено передмістя столиці Ніамей: вода вийшла з берегів річки Нігер. Також постраждали й інші країни регіону, зокрема, Сьєрра-Леоне, Буркіна-Фасо та Гана. Ситуація ускладнилася ще й тим, що країна потерпала від браку харчів.
Фото: Gfaclaims.com
11. Лавини в Афганістані
12 березня у Афганістані снігові лавини накрили 15 будинків у населених пунктах Пушаль і Каро повіту Мандуль. Загинло щонайменше 45 людей.
Фото: Оbozrevatel.com
Водночас, за повідомленням одного із афганських телеканалів "Толо" з посиланням на місцеву владу, у повіті Шикай північної провінції Бадахшан, який накрила лавина ще 4 березня, стихія знищила ціле село, з-під снігу вдалося витягнути більше 50 тіл загиблих, ще семеро людей вдалося врятувати, а близько 150 місцевих жителів вважаються зниклими безвісти
Фото: Кhaama.com
12. Італійські землетруси
Ряд землетрусів, які сколихнули північ Італії наприкінці травня, забрав життя у щонайменше 17 людей і призвів до страшних руйнувань, понад 300 отримали поранення, 1 людина вважається зниклою безвісти. 4 червня оголошене в Італії днем національної жалоби за загиблими.
Фото: AFP
Землетрус не лише зруйнував пам'ятки архітектури та завдав шкоди сирній індустрії регіону, під завалами опинилися також цінні твори мистецтва.
Фото: AFP
Місто Кавеццо в Італії перетворилось на пустку.
___________________________________________
Залишається тільки сподіватися, що такі катаклізми не повторяться у наступному році. Не вірте у кінець світу, людина здатна боротися за своє життя!