27-річний Пракаш Кумар їхав в автобусі, знявши для зручності взуття і шкарпетки. Інші пасажири принюхалися і зрозуміли, що такий варіант подорожі їм не підходить. Попросили Пракаша взутися, а шкарпетки дезінтегрувати. Але хлопець не погодився, почав сваритися і його відвезли до поліцейського відділка, де вже офіційно звинуватили у порушенні громадського спокою.

Читайте також: "Укрзалізниця" відзвітувалася, чому підприємство не має нових вагонів

А знаєте, де це все відбувалося? В Індії, в країні, яка у багатьох стереотипно асоціюється з брудом і смородом. Та виявилося, що саме там за давно не прані шкарпетки можуть притягнути до відповідальності перед Законом.

А наші тонкі українські носи на жаль не можуть поскаржитися на неприємні запахи. Уявіть картину: ніч, плацкарт, боковушка №37 і ви на ній безуспішно намагаєтеся заснути. Бо до вас летять запахи з усього вагона. І курочка у фользі, і копчена ковбаса, і 108 шкарпеток (якщо всі місця зайняті), і пивко, і горілочка, і розквашений помідор...

І тут ви згадуєте про свої права — я ж можу поскаржитися на порушення громадського спокою! Гордо йдете до провідниці, посилаєтесь на Закон і вимагаєте притягнути усіх причетних до смороду до відповідальності. Якби у нас це працювало, всі причетні сплатили б штрафи, приміром. І за наказом провідниці сходили б в душ. Відчуваєте, що я щось не так пишу? Звісно! Навіть з таким ідеальним розкладом є один нюанс: у наших плацкартах нема душу!

Тож з надією чекаємо реформ. До кінця цього року у нічних поїздах планують запустити харчування, щоб ми не труїлися біляшами на станціях. Вже плюс. Але до душу ще занадто далеко. Як і до відповідальності за брудні шкарпетки.

Читайте також: Калон розкритикував роботу "Укрзалізниці" та заявив про пошук нової логістичної компанії