Паралельно зі Стаєром видавець журналу Hustler Ларрі Флінт оголосив фінансову винагороду в розмірі 10 мільйонів доларів за інформацію, яка приведе до імпічменту і зміщення з посади американського президента. З чим пов’язана така чорна смуга для Дональда Трампа і чи варто йому побоюватися найгіршого сценарію?

Читайте также: Для чого насправді Кремль висунув конкурентку Путіна

З часу обрання президентом найпотужнішої країни у світі у листопаді 2016 року Дональд Трамп пройшов тривалий та важкий шах. На ньому йому довелося розпрощатися з цілою низкою найближчих радників та помічників. Сталося це через низку гучних скандалів. Жертвами яких стали помічник президента з питань національної безпеки Майкл Флінн, радник Стів Беннон, директор з комунікацій Білого Дому Ентоні Скарамуччі та прес-секретар Шон Спайсер. І це далеко не повний перелік втрат команди Трампа.

Причиною постійної кадрової колотнечі стала скандальна натура самого американського президента, який встиг розсваритися з великою частиною політичної еліти Америки. Найгірше, що могло статися для Дональда Трампа – це його постійні конфлікти з рідною Республіканською партією.

Внаслідок цього президент має доволі хистку підтримку у нижній палаті Конгресу – Палаті представників – та вже не контролює верхню – тобто Сенат.

Саме від рішення конгресменів та сенаторів залежить доля гіпотетичного імпічменту у разі початку процедури. Вона доволі складна та дуже тривала, і може зайняти більше двох років.

Читайте также: Атомний апокаліпсис: як далеко зможуть зайти амбіції Трампа

Згідно з Конституцією США, президент може бути підданий процедурі імпічменту за державну зраду, отримання хабаря, а також за зловживання владою.

В американській історії були кілька спроб організації імпічменту, проте жодна з них так і не була завершена. Річард Ніксон пішов після Уотергейту добровільно не дочекавшись голосування у Конгресі, а спроба відправити у відставку Білла Клінтона за сексуальний скандал з Монікою Левінські зазнала невдачі.

Дональд Трамп ризикує стати першим президентом США, стосовно якого процедуру може бути не просто розпочато, але й доведено до логічного завершення. Підставою для цього може стати скандал з колишнім директором ФБР Джеймсом Комі, стосовно якого Дональд Трамп нібито здійснював тиск.

Каталізатором колотнечі стала публікація у впливовій The New York Times, де стверджувалося, що в особистих записах Комі зізнався, що Трамп просив його припинити розслідування зв’язків радника президента генерала Майкла Флінна з представниками Росії, зокрема послом у Вашингтоні Сергієм Кисляком. Всього таких підозрілих контактів було аж 18. Наразі розслідує цю справу спеціальний прокурор, екс-директор ФБР Роберт Мюллер.

Читайте также: Заява Земана вигідна не лише Росії: хто і чому не проти "продати" Крим

Як бачимо, поки справи Трампа йдуть доволі кепсько. Наразі рятує президента недоведеність обвинувачень проти нього та складність імпічменту. Проте, будьте певні, якщо спливуть справжні факти, численні вороги Трампа неодмінно скористаються та накинуться на нього з усіх боків.