На наступних виборах чинному главі держави доведеться звітувати перед суспільством за зруйновані надії та втрачені шанси. Для того, щоб продовжити своє перебування при владі, він обрав шлях закручування гайок. Морально, політично або юридично знищують всіх, хто наважився підняти свій голос проти корупційних змов та використання влади для наповнення особистих кишень.

Для розправи над антикорупційними активістами використовують історію про американські гранти, проти Андрія Садового роздмухують сміттєвий скандал. Я також став предметом переслідування з боку правоохоронних органів за те, що чесно задекларував придбане житло, не ховаючись за підставними особами.

Люди, які годуються з державних потоків, хочуть перевести фокус на антикорупціонерів, замазавши їх у політичній багнюці, та вичавлюючи з активного життя. Черговим проявом цієї політики стало позбавлення Михайла Саакашвілі українського громадянства. Це була цинічна та ретельно продумана спецоперація в розпал курортного сезону, що унеможливило масові протести.

Читайте также: Перевершити Пшонку: Луценко роздуває бюджет ГПУ, але не реформує її

Сам Саакашвілі в інтерв'ю "Українській правді" пригадав ультиматуми Порошенка, висловлені в ході їх останньої зустріч на Мальті в березні цього року. Я зацитую один уривок слів Саакашвілі: “Це було дві години погроз і шантажу з його боку. Він мені говорив, що я повинен зупинитися, перестати критикувати, як він говорив, розгойдувати Україну, виконувати план Путіна, на що я розсміявся йому в обличчя. Я йому сказав, що "план Путіна" – це те, що він робить. Тому що він уклав стратегічний альянс з Ахметовим, тримає в парламенті Хомутинника і інших "бариг", і з ними домовляється”.

Після цього, за словами Саакашвілі, Порошенко сказав, що буде вживати проти нього, цитую, “індивідуальні заходи”. Остаточне рішення щодо Саакашвілі було ухвалено під час нещодавнього візиту Порошенка в Грузію, де він, окрім офіційної програми, бачився з головним олігархом країни Бедзіною Іванішвілі, який є опонентом Саакашвілі.

Політична воля президента Порошенка була виконана руками генпрокурора Луценка, міністра внутрішніх справ Авакова та підлеглої йому Державної міграційної служби.

Читайте также: Всередині ГПУ діє кишеньковий підрозділ Адміністрації Президента

Авакова також пов'язують давні неприязні відносини з Саакашвілі з часів публічної перепалки, коли міністр дозволив собі поведінку, за яку в цивілізованих країнах ідуть у відставку. Окрім того, Аваков був явно невдоволений тим, що в міністерство, яке він розглядав, як приватну вотчину, тривалий час були інтегровані члени команди Саакашвілі – Ека Згуладзе та Хатія Деканоїдзе – які не погодилися стати слухняними маріонетками в руках міністра.

Для рішення про позбавлення Саакашвілі українського громадянства напередодні було перетасовано склад комісії з питань громадянства. До її складу ввели прямих підлеглих Порошенка — керівника Департаменту з питань громадянства Адміністрації президента та заступника глави СБУ. Також в комісії з’явився державний секретар МВС Олексій Тахтай. Це людина з найближчого оточення Авакова. Раніше він був помічений на оперативному відео з кабінету іншого соратника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, де вони домовляються про корупційну оборудку з продажу піску.

Для початку процесу позбавлення громадянства було інспіровано заяву депутата-радикала Андрія Лозового до Генпрокуратури. При чому сам нардеп є на гачку цього відомства, оскільки перебуває під слідством за статтею несплати податків. А сама Радикальна партія, яка утримується Рінатом Ахметовим, регулярно використовується владою, як технічний спаринг-партнер Порошенка після того, як президент досягнув широкомасштабної змови з олігархом.

Читайте также: Табу на чесну приватизацію: чиї корупційні апетити прикриває перший віце-прем'єр Кубів

Цікаво, що текст заяви Лозового, яку він розмістив у себе в Facebok, відрізняється від документа, який він направив до Генпрокуратури. Хтось поправив депутата, коли побачив, що поставлених ним вимог недостатньо для спецоперації проти Саакашвілі.

Єдиним політиком, який взяв на себе роль публічного адвоката позбавлення Михайла Саакашвілі громадянства, став Володимир Ар'єв. Аби виправдати дії влади, Ар'єв оприлюднив анкету з начебто підписом Саакашвілі, де заявник стверджує, що “під судом і слідством на території інших держав не перебував”. Але згодом виявилось, що в заяві стоїть підпис, який Саакашвілі ідентифікував, як підроблений – він надав для порівняння зразки, які відрізняються від того, що фігурує в документі.

Окрім того, в оприлюдненій Ар’євим інформації було вказано адресу проживання та номер телефону Саакашвілі. Тому дії Ар'єва треба дослідити на наявність ознак злочину – стаття 182 Кримінального кодексу "Порушення недоторканності приватного життя" забороняє "незаконне поширення конфіденційної інформації про особу".

Читайте также: Верховна Рада розійшлася на канікули з величезними боргами по реформах

Історія Ар’єва – типовий приклад переродження. Колись журналіст, ставши депутатом, опинився під слідством за контрабанду наркотиків і називав це політичним переслідуванням, був помічений у теплих відносинах з Артемом Пшонкою, а зараз взагалі став слухняним інструментом репресивної машини.

За великим рахунком, дії Порошенка з позбавлення Саакашвілі громадянства мають багато спільного з Януковичем. Той ізольовував своїх політичних опонентів у тюрмах, цей – за кордоном. В уяві Порошенка відбулося характерне зрощення приватного і державного, коли надання громадянства держави він розглядає як своє особисту милість. Такі дії президента будуть мати лише зворотній ефект – він показує свою слабкість та консолідує проти себе дедалі більше політиків. А значить – неодмінно програє.