Екранізація 18-ї за рахунком книги про Джека Річера стала другою, і, скоріш за все, не останньою стрічкою у франшизі. Перший фільм, який вийшов у 2012-му, при бюджеті в $60 млн зібрав близько $220 млн, тож творці вирішили знімати історію Річера далі. Режисером "Не відступай" став Едвард Цвік, відомий завдяки фільмам "Я — Сем", "Кривавий діамант" та "Останній самурай", в якому, до слова, вже встиг попрацювати з Томом Крузом. Актор же, в свої 54 роки, досі отримує ролі крутих хлопців з сталевими статурою та нервами.
Том Круз не підходить під опис персонажа, яким його змалював американський письменник Лі Чайлд, однак вже закріпився в очах кіноглядача як чоловік–військовий (не в останню чергу завдяки його найпопулярнішій ролі — агента Ітана Ханта у "Місії неможливій"). Це зіграло фільму на руку, адже актор непогано впорався із доволі звичною для себе роллю. Інша справа, що вік все-таки бере своє і зовнішність Круза вже не така переконлива.
Якщо порівнювати фільм із книгою, то сюжет зазнав змін, які здебільшого пішли на користь. Кіноверсія Джека Річера-2 вийшла динамічнішою і цільнішою за книгу, а найбільше тішить антагоніст, теж колишній військовий. У Цвіка він став ефектним, кмітливим та розумним, хоча мав бути зовсім іншим, згідно з книгою. Патрік Х’юсінгер добре зіграв негідника.
Персонаж Кобі Смолдерс, майор Сьюзан Тернер, виглядає переконливо та сильно. Не факт, що цю жінку взагалі потрібно було рятувати, хоч Річер і взявся робити все можливе. В одному з епізодів фільму Тернер дуже переконливо пояснила Річеру чому зацікавлена у тому, аби впіймати поганців більше за будь-кого іншого. Адже, через них постраждали люди в її підпорядкуванні, люди, за яких вона відчувала неабияку відповідальність.
"Джек Річер: Не відступай" також трохи дивує сумішшю жорстокості та ніжності. То Річер жорстоко ламає кістки ворогам, то зворушливо прощається із дорогими серцю жінками. Малий часовий проміжок між цими кадрами викликає відчуття, ніби щось посередині викинули при монтажі. Через чимало сцен насилля та велику кількість зброї у кадрі стрічку не рекомендують для перегляду дітям, віком до 13 років.
В цілому, другий фільм про Річера сприймається доволі позитивно. Незважаючи на двогодинний хронометраж, фільм виглядає доволі жваво, особливо якщо дивитись його в 4DX залі.
Читайте також: "Інферно": третя екранізація історії з-під пера Дена Брауна