main logo

е-декларирование

Реєстр декларацій, або система е-декларування – це ціла онлайн-система, призначена для доповнювнення, перевірки та оприлюднення майнових декларацій держслужбовців та інших осіб, що згідно закону зобов'язані це робити.

Реєстр був створений на виконання закону "Про запобігання корупції ", а запрацював у серпні 2016 року. Національне агентство з запобігання корупції запезпечує повне функціонування системи е-декларування.

Запуск електронного декларування – головна умова для отримання Україною траншу МВФ, а відсутність системи електронного декларування була ключевою перепоною для запровадження безвізового режиму з ЄС. Тому запуск системи, який був запланований на 15 серпня 2016 року, мав відбутися своєчасно. Але за два дні до цієї події Держспецзв'язок України оголосив про відмову у сертифікації системи захисту інформації цього реєстру. 12 серпня 2016 прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловив підозру, що Держспецзв'язку навмисно зриває запуск системи. У ніч на 15 серпня НАЗК вирішило запускати електронну систему декларування без атестації Держспецзв'язку.

30 жовтня 2016 року – кінцевий термін першої хвилі е-декларування, коли всі державні службовці, що займають важливі і особливо важливі посади мали подати декларації про доходи. У системі зареєстрували 114 244 декларацій. Їх зміст викликав шок в українського суспільства та світової спільноти.

З 1 січня 2017 року стартує другий етап подачі електронних декларацій. Попередньо їх очікується близько мільйона.