Фізична інвалідність – це трагедія для людини, а от інвалідність у вигляді соціального статусу – річ зовсім інша. Адже це – суттєві пільги на комунальні послуги та гарантована соціальна допомога від держави.
Читайте также: Інформація на вагу золота: як СБУ захищає від нас інформацію з відкритих джерел
Приміром, от декларація голови Полтавської обладміністрації Валерія Головка. Відомо, що він має другу групу. Ось він декларує соціальну допомогу від держави, бувши доволі небідною людиною. Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. Також має статус, завдяки якому отримав в особисте користування мерседес е-класу, який рахується на балансі департаменту соціального захисту населення.
Олег Пругло
Авто приїхало в Україну як гуманітарна допомога. Ну, звісно ж, гуманітарну місію Mecedess тепер виконує задля блага місцевого чиновника. В принципі, за паперами – все чітко – гумдопомога, статус інваліда – відповідно і пільги на отримання авто.
Але є одне але – у родині Пругла ще є кілька автомобілів, але ж, як бачимо, це не завадило чиновнику отримати машину від держави.
Полтавським активістам вдалося дослідити медичну справу Валерія Головка. Медичні довідки, на підставі яких він отримав статус, викликали питання, адже діагноз "порушення ЦНС" чомусь був встановлений лікарем-гастроентерологом. Однак на результат – тобто отримання чиновником другої групи – це не вплинуло. На пільги, відповідно, також.
І ще один чиновник із групою, правдивість якої викликає сумніви. Ще у жовтні минулого року у мережі з’явилася інформація про чиновника зі статусом, реальність якого ну дуже сумнівна. Блогер Михайло Шнайдер вирішив познайомити читачів із молодим очільником Малинської райадміністрації на Житомирщині Дмитром Кисельчуком.
Кисельчук
За свідченнями автора, 36-річний чиновник має статус інваліда. І не лише він – і дружина, й навіть його сестра. При цьому вся родина, отримуючи соціальну підтримку від держави, веде активний образ життя, займається бізнесом, має купу нерухомості та ні в чому собі не відмовляє.
І ще один факт – до того, як очолити РДА, пан Кисельчук 10 років був на посаді директора Малинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності.
Щоправда, автор Михайло Шнайдер не наводить документів, констатує лише факт. А ми подивились декларацію Кисельчука. І справді, те, що чиновник і справді отримує додаткову пенсію від держави – він офіційно задекларував. А от наскільки аргументовано він отримав статус інваліда, взялася перевіряти житомирська прокуратура. Висновки поки не оприлюднені.
Якщо ти чиновник, маєш вплив та адмінресурс – усі двері для тебе відкриті.
І закон працює, і пенсія справно виплачується, і пільгами на повну можна скористатися. І у регіональних МСЕКах принизливих пекельних кіл проходити не треба. Адже про те, що відбувається за їхніми стінами із простими людьми, які приходять за довідками проза оформленням статусу інваліда, тамтешні далеко не VIP-пацієнти розповідають дивовижні історії.
Читайте также: Україна без корупції: чи можемо ми щось змінити
Неодноразово доводилось спілкуватися із хлопцями, які повернулися з АТО. Маючи навіть очевидні каліцтва, вони все одно змушені кожного року підтверджувати свій статус. Знову і знову проходити медогляди. І нерідко – платити.
Ціна за правильну довідку – від 100 доларів. І це – за наявності діагнозу. Не всі готові відверто говорити про це з журналістами.
Бо, знову ж таки, залежні від волі лікарів. Статус треба підтверджувати щороку.
Чого варта лишень статистика – керівники медико-соціальних комісій, які уповноважені надавати статуси інваліда – займають почесне місце у топі хабарників, яких правоохоронці брали на гарячому в 17-му році.
МСЕК – структура необхідна, але численні корупційні історії, які лишень потрапляють до інформпростору – це дуже серйозний тривожний дзвіночок. Очевидно, що вона потребує тотального оновлення.
Читайте также: "Перевертні у погонах": до чого дослужилася оновлена українська поліція
Так, в першу чергу це завдання для Міністерства охорони здоров’я. Звісно, тамтешнім чиновникам є чим зайнятися – на старті медреформа, і всі сили спрямовані на неї. Але ж і питання МСЕКів не варто відкладати на безвік.