Зараз у нас в середньому проводять 35-36 тисяч тестів на день. Що таке 35 тисяч нових випадків на день при системі тестування у 35 тисяч тестів на день? Це десь як ситуація у Англії на початку фільму про зомбі-апокаліпсис "28 днів потому". Локдаун звичайно треба буде вводити, правда вже не буде кому.

Читайте також Локдаун "вже після свят" буде дуже дорого коштувати Україні

Що не так із запровадженням локдауну?

Подивімося на ситуацію з іншого боку. Уявімо, що ми взяли і покращили систему тестування. Є такий показник, що відображає якість її роботи – коефіцієнт виявлення. Для нормально працюючого тестування він має складати 5%. Тобто виявляють 5 позитивних випадків з кожних 100 проведених тестів. У нас зараз 33%. Тобто тестів треба проводити десь у 6 разів більше. Питання: якби зараз проводили 200 000 тестів на день замість 35 000, чи виявили б замість 12-13 оті самі 35 тисяч випадків? Подумати над відповіддю залишаю вам.

Наша система тестування зараз – це як міряти температуру термометром у якого максимальна позначка 37,5. Або згадайте серіал "Чорнобиль". Там коли вибухнуло, у центр надсилали дані, що рівень радіації високий, але стабільний і не досяг критичних значень. Потім виявилося, що його міряли старими вітчизняними лічильниками, які постійно показували свої максимальні позначки. А коли взяли якийсь німецький лічильник, то на ньому уже зашкалило як треба.

Рекомендуємо! Ілюзія контролю: яка насправді ситуація з коронавірусом в Україні?

Щось таке у нас з тестами.

Тому не хвилюйтеся, нової коронавірусної межі не буде. Можна іти в торговий центр.

Джерело: Facebook