Оцінки різняться навіть серед представників правлячої більшості. У ЗМІ час від часу з'являються прогнози-оцінки, які вражають своєю різницею.

ВИТРАТИ

Віце-прем'єр-міністр – міністр інфраструктури Борис Колесніков сказав, що у вартість Євро-2012 входить лише будівництво двох стадіонів. "Вартість ЄВРО-2012 - це ціна двох стадіонів - київського та львівського. Приблизно 780-800 мільйонів доларів (6.4 мільярда гривень)", - заявив Колесніков.

Що стосується будівництва/реконструкції об'єктів інфраструктури - аеропорти, автомобільні дороги, швидкісні залізничні потяги тощо - то кошти, які витрачаються на це, не входять до вартості чемпіонату Європи. Так вважає Борис Колесніков.

Президент Віктор Янукович думає інакше. Він заявив, що вартість усіх робіт із підготовки до Євро-2012 становить близько 35 мільярдів гривень. І додав, що все робиться для майбутніх поколінь, що “безумовно, ЄВРО-2012 не окупиться”.

А от депутат від Партії регіонів Олександр Зац сьогодні шокував: "Що стосується Державної цільової програми підготовки і проведення чемпіонату Європи по футболу, то витрати становлять близько 100 мільярдів гривень. З них приблизно 80% – це державні кошти, тобто це левова частка".

ПРИБУТКИ

Національний банк України прогнозує отримати близько одного мільярда доларів від час чемпіонату Європи-2012 з футболу.

Керуючий партнер ІК "Капітал Таймс" Ерік Найман дав свій прогноз: “В Україну зайде в районі 500 мільйонів доларів. Можна поставити і більш зважені оцінки - 300 мільйонів доларів. Але потрібно розуміти, ці гроші не прибуток - це валовий дохід”.

На його думку, говорити про те, чи був успішним Євро-2012 у фінансовому плані, можна тільки після його завершення. Найман вважає, що якщо після чемпіонату України буде отримувати від спортивної інфраструктури 200 мільйонів доларів на рік на обслуговування боргового навантаження у вигляді вкладених в чемпіонат чотирьох мільярдів доларів, можна буде сказати, що чемпіонат був успішний.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Виникає питання: для чого тоді робити те, що зараз приносить мільярдні збитки для держави, а в майбутньому продовжить негативно впливати на бюджет, адже вимагатиме постійних капіталовкладень на реконструкцію і ремонт.

Україна — це не Німеччина і навіть не Португалія з їхніми мільярдними доходами. Зокрема, німці витратили 12,5 мільярда євро, заробивши лише два мільярди.

Португалія витратила мільярд євро, а отримала 300 мільйонів євро.

Насамперед, ці країни інвестували у збільшення потоку туристів, які привозять готівку і вкладають її в економіку країни.

У 2014 році Бразилія буде приймати Чемпіонат світу. Прогнози компанії Ernst & Young щодо майбутніх прибутків від Мундіалю дозволять країні стати п'ятою у світі.

НАСЛІДКИ

У будь-якому разі, думаю, наведені українськими політиками суми є тільки попередніми. Справжні фінансові результати ми дізнаємось через роки.

Зважаючи на те, що іноземці все частіше пишуть про корумпованість нашої держави, слід очікувати і гучних судових справ. Думаю, що футбольне свято стане для деяких чиновників аж ніяк не святом, а завершиться ув'язненням або імміграцією. Особливо, коли Юлія Тимошенко вийде з Качанівки. Тоді Євро-2012 буде для неї дуже хорошою темою для розслідувань діянь попередньої влади. Адже свою "газову" справу вона запам'ятала назавжди.